14.09.2013 u 14:20

• +13

Eurobasket 2013., Hrvatska - Italija

Izvor: Pixsell / Autor: Igor Kralj

Hrvatska košarkaška reprezentacija svladala je Italiju u svojoj sedmoj utakmici na Eurobasketu 76:68. Pobjeda je to koja nas je odvela u četvrtfinale

Hrvatska - Italija 76:68

ČETVRTA ČETVRTINA - KRAJ
40' - 76:68 - Simon je zabio oba slobodna bacanja, Talijani zabili, pa onda Ukić zabija isto oba
39' - 72:66 - težak šut Simona, iz skoka, i koš
38' - 70:66 - Talijan zabija slobodna, još su promašili i zakucavanje
37' - 70:64 - trica Bogdanovića, ali Datome uzvraća
37' - 67:61 - pogreške Hrvatske u obrani dovode Talijane opet blizu
36' - 67:56 - tri pogođena Draperova bacanja
35' - 64:56 - stali smo, sada Talijani trpaju
33' - 64:49 - trica Drapera
33' - 61:47 - novi koš centra Tomića
31' - 59:47 - Tomićev koš, ali brzo pogađaju i Talijani

TREĆA ČETVRTINA
30' - 57:45 - novi čudesan koš Ukića
28' - 55:45 - težak šut, ali i pogodak Ukića, i još jednom pogodak kapetana dok je imao čovjeka na leđima
27' - 51:43 - novi koš razigranog Bogdanovića, koji se u sljedećem napadu u kontri poskliznuo kod polaganja
25' - 49:43 - Bogdanovićeva trica, pa zatim tri poena Simona
24' - 43:43 - Žorić je miran sa slobodnih bacanja
23' - 41:43 - trica Simona za preuzimanje vostva, no brzo su Talijani vratili prednost
22' - 38:38 - Simonovo polaganje, i to iz teške pozicije, pa trica Bogdanovića
21' - 33:36 - otvorili smo Žorićevim koševima

DRUGA ČETVRTINA
20' - 31:36 - Žorić je u posljendjoj sekundi nakon napadačkog skoka ubacio loptu kroz obruč
19' - 29:34 - Žorić je pogodio jedno sa linije slobodnih bacanja
18' - 28:32 - sada je Draper pogodio tricu
18' - 25:30 - Ukićeva trica, je li to na pomolu preokret
17' - 22:30 - Bogdanović je precizan iz slobodnih bacanja, ali je Melli uzvratio
16' - 20:28 - prva trica i to Bogdanović, iz sedmog pokušaja
15' - 17:26 - Tomićev okret i koš, pa zatim prvi ubačaj Bogdanovića
14' - 13:24 - dva bacanja Rudeža, no cijelo vrijeme kaskamo za Talijanima
13' - 11:22 - malo Talijanima treba, Diener je zabio tricu
11' - 11:17 - koš i slobodno bacanje Drapera

PRVA ČETVRTINA
10' - kraj prve četvrtine za zaborav
9' - 8:17 - Datome je pogodio iza linije 6,25
7' - 8:14 - Simonov prolaz kojim je prekinuta talijanska serija
6' - 6:11 - nakon novog talijanskog koša Repeša je pozvao minutu odmora, puno toga ne štima
5' - 6:7 - Ukićevo polaganje nakon što smo se sretno obranili
4' - 4:5 - dosta dalekometnih promašaja s obje strane, prvu tricu su zabili Talijani, a Markota je popravio pokušaj Ukića
2' - 2:2 - uzvratio je Tomić, očigledno je da su Talijani inferiorniji u skoku
1' - 0:2 - prvi koš zabili su talijani
U dvorani je oko šest tisuća hrvatskih navijača koji će biti veliki stimulans za Repešine izabranike

----------------------------------------------------------------------------------------

Hrvatski košarkaši su nakon startnog poraza na natjecanju nanizali pet pobjeda, a sa novim trijumfom primakli bi se prolasku među osam.

Protivnik je Italija koja je oslabljena pod koševima, ali izuzetno momčad na vanjskim pozicijama pa ih je izbornik Hrvatske Jasmin Repeša prozvao šuterskom bandom.

'Moramo imati domaćinski teren, pola njihovih igrača sam ja odgojio, to je banda šuterska. Igraju dobru obranu i jednostavno u napadu. Ako počnu pogađati bit će teško, a mi u napadu moramo biti pametni,' zaključio je izbornik.