odlazi u mirovinu

Osvojila je sve što se osvojiti moglo: Više nemam motiva...

06.04.2018 u 15:56

Najuspješnija zimska olimpijka svih vremena, 38-godišnja norveška skijašica trkačica Marit Bjorgen izjavila je u petak kako je završila svoju karijeru

'Osjećam kako više nemam motivacije koja je potrebna da bih i sljedeće sezone mogla davati 100 posto svojih mogućnosti i stoga sam odlučila završiti karijeru', izjavila je Marit Bjorgen za norvešku državnu televiziju NRK.

Bjorgen je na ovogodišnjim ZOI u Pjongčangu osvojila čak pet medalja, po dvije zlatne i brončane te jednu srebrnu, a s tim je učinkom stigla do ukupno 15 olimpijskih odličja u karijeri (osam zlata, četiri srebra i tri bronce) i tako pretekla sunarodnjake, biatlonca Olea Einara Bjorndalena i skijaša trkača Bjorna Daehliea, na vrhu najboljih zimskih sportaša svih vremena.

Uz 15 olimpijskih medalja, Bjorgen je tijekom svoje veličanstvene karijere osvojila i 26 medalja na svjetskim prvenstvima, od toga 15 zlatnih, a ostvarila je i 114 pobjeda u Svjetskom kupu s kojima je stigla do četiri naslova ukupne pobjednice tog natjecanja.