ŠOK U KUPU

Osrednji trećeligaš napravio senzaciju u Francuskoj i bacio velikana na koljena

09.02.2024 u 09:10

U posljednjem susretu osmine finala Francuskog nogometnog kupa dogodilo se veliko iznenađenje, trećeligaš Rouen na svom je terenu izbacio uglednog prvoligaša, petoplasiranu momčad jedne od najboljih svjetskih liga, Monaco.

Nakon 90 minuta rezultat je bio 1-1, a potom su domaći igrači Rouena slavili nakon izvođenja jedanaesteraca s ukupnih 7-6.

S jakim je sastavom Monaco nastupio u ovom susretu, a gosti su poveli pogotkom Baloguna iz jedanaesterca u 35. minuti. Domaći sastav je izjednačio u petoj minuti nadoknade prvog dijela, strijelac je bio Bassin.

U drugom dijelu mreže su mirovale te se o pobjedniku odlučivalo izvođenjem jedanaesteraca. Upravo je Balogun, strijelac u osnovnom dijelu igre, bio jedan od dvojice igrača Monaca koji tada nije realizirao jedanaesterac.

U četvrtfinalu će Rouen, inače sedmoplasirana momčad na trećeligaškoj ljestvici, na domaćem terenu igrati protiv Valenciennesa.