DERBI OPRAVDAO OČEKIVANJA

Osijek zaustavio Dinamo; bilo je napeto do samoga kraja

30.07.2017 u 23:13

U posljednjoj utakmici trećeg kola Hrvatski Telekom Prve lige u Gradskom vrtu su Osijek i Dinamo igrali 1:1

Najzanimljvija utakmica dva naša kluba s europskim obvezama završila je neodlučeno. Pred oko pet tisuća gledatelja trener domaćina Zoran Zekić poslao je na teren postavu bez devetorice igrača iz udarnog sastava, no Osijek je zasluženo došao do boda.

Dinamo je imao posjed lopte, ali Osijek se čvrsto branio i s lakoćom se iz defanzive transformirao u napad. Tako je u 17. minuti Vojnović prošao po desnoj strani i dao loptu na pet metara za Grgića kojem nije bilo teško iz blizine pogoditi za 1:0 i ludilo u Gradskom vrtu.

Osijek-Dinamo 1:0, Grgić 18'

Kako se bližio odmor pritisak 'modrih' bio je sve jači, a ponajviše je prijetio Fernandes. U 40. minuti gosti su naplatili dominaciju izjednačujućim pogotkom. Moro je vrlo precizno pucao sa 17 metara, Malenica se ispružio, ali je lopta od desne vratnice završila u mreži.

Osijek-Dinamo 1:1. Moro 39'

U samoj završnici prvog dijela istaknuo se Dinamov vratar Livaković koji je skinuo zicer Lukiću.

Nastavak je donio i više nervoze na travnjaku, sudac Bebek je morao sve češće posezati za žutim kartonima, bilo je naguravanja, ali ne i pravih prilika. Zato su obojica stratega posezali za izmjenama, Zekić je uveo u igru Grezdu, Ejupija i Pušića, a Cvitanović je ubacio Ćorića, Pavičića i Henriqueza.

• +4
Osijek - Dinamo, 3. kolo, 2017./18. Izvor: Cropix / Autor: Vlado Kos / CROPIX

Nitko od njih svojem treneru nije donio očekivani pobjednički gol iako je u posljednjim minutama bilo opasnih situacija pred oba gola.

Tako je u 86. minuti veliku prigodu propustio Grezda. Krenuo je s desnog krila sam prema kaznenom prostoru i umjesto završnog udarca, želio je nesebično proigrati Ejupija koji je također 'nadirao' prema vratima. No, Grezdino dodavanje nije bilo precizno i loptu je 'presjekao' Lecjaks.

Završnica je pripala Dinamu koji je stisnuo, a Malenica je spasio bod Osijeku, jer je doslovce u zadnjem napadu obranio Fernandesov udarac s glavom. Remi je prema prikazanom i najpravedniji.

Osijek-Dinamo 1:1, 3. kolo 2017./18. (izjave)
Osijek-Dinamo 1:1, 3. kolo 2017./18. (sažetak)

Cibalia-Hajduk1:2
Osijek-Dinamo Zagreb1:1