ht prva liga

Nogometaši Istre na Rujevici pobijedili sami sebe! Zabili su si dva autogola!

29.07.2017 u 23:30

Aktualni hrvatski prvak Rijeka zadržala je stopostotni učinak u novoj sezoni Hrvatski Telekom Prve HNL. Pobijedila je Rijeka na svom terenu Istru 1961 2:0, ali oba su gola zabili gostujući igrači!

Imala je Istra u subotu navečer na Rujevici puno sreće, ako je sreća kad izgubiš samo 2:0, a oba si gola sam zabiješ! No, krenimo redom...

Bila je to jednosmjerna utakmica, Rijeka je za nekoliko klasa jača i kvalitetnija momčad od Istre, no ponekad ima dana kad te jednostavno ne ide. Da je gol veličine olimpijskog bazena, onakvom u kojemu su iste večeri slavili hrvatski vaterpolisti, lopta ne bi ušla. Jednostavno je tako.

Istru je na Rujevici do 65. minute utakmice spašavala jedino sreća i sjajni golman Ivušić. Recimo samo da je Matei dvaput pogodio gredu, a o promašajima Rijekinih igrača da ne govorimo. Da je pravde, Rijeka bi slavila s pet ili šest golova razlike. Ovako, su si nogometaši Istre sami presudili.

Nakon što su se ispromašivali Matei, Gorgon, Heber, Punčec, Bradarić, Zuta..., ili im je golman Ivušić sjajno branio udarce, Rijeku je pomazila sreća.

Istra se grčevito branila, svih 10 igrača gotovo je uvijek bilo iza lopte, a tako kad-tad moraš primiti gol. Dogodilo se to prvo u 66. minuti. Matei je ubacio u šesnaesterac, Gorgon je dobro pucao glavom, ali njegova lopta pogađa gredu. I uz pomoć (ne)sreće odbija od leđa Ivušića u gol!

Ni drugi gol nisu zabili Riječani. U 74. minuti Gorgon je tražio Gavranovića u petercu, a loptu je u svoj gol za 2:0 Rijeke nespretnim klizećim startom zabio Gojković...

Autor: youtube

Inter Zaprešić-Slaven Belupo0:1