ISKRENA REAKCIJA

On je bio najsvjetlija točka Hrvatske u dramatičnom porazu na Euru; evo kome se želio prvo zahvaliti odmah poslije utakmice

Hrvatska nogometna reprezentacija svoj je nastup na ovogodišnjem EURU okončala 3:5 (1:1, 3:3) porazom od Španjolske u susretu osmine finala igranom u Kopenhagenu, a svoj komentar dao je Mislav Oršić

Podsjećamo, Hrvatska je povela autogolom koji je pripisan Pedriju u 20. minuti, poravnao je Sarabia u 38. minuti, da bi Azpilicueta u 57. i Ferran Torrs u 77. minuti u nastavku doveli Španjolsku u vodstvo 3:1. No, Oršić u 85. i Pašalić u drugoj minuti sudačke nadoknade uspjeli su poravnati na 3:3 i odveti dvoboj u produžetak. U dodatnih pola sata su Morata u 100. i Oyarzabal u 103. minuti ipak odveli Španjolsku među posljednjih osam.

Oršić je bio najsvjetlija točka naše nacionalne vrste, Dinamov ofenzivac ispisao je i povijest hrvatskog nogometa, jer je prvi Vatreni koji je kao zamjena na utakmici Eura ili SP upisao i gol i aistenciju.

'Prvo bih se želio zahvliti našim navijačima koji su nas došli podržati, bio je stvarno gušt igrati', rekao je Oršić u prvoj reakciji za HRT.

• +78
Hrvatska - Španjolska, osmina finala Eura, 2021. Izvor: Pixsell / Autor: Goran Stanzl/PIXSELL

'Borili smo se do samog kraja, pred kraj pali, oni su sve šanse iskoristili i zasluženo su pobijedili.'

Na početku prvog produžetka Hrvatska je imala zicer koji nije iskoristila...

'Kad se utakmica lomila nismo uspjeli zabiti, da tada jesmo tko zna što bi bilo. Moramo se okrenuti novim izazovima i budućnosti.'

• +26
Hrvatski navijači na tribinama Parkena u Kopenhagenu Izvor: Pixsell / Autor: Goran Stanzl/PIXSELL

Španjolci nas svojom igrom nisu iznenadili...

'Znali smo da drže posjed gotovo savršeno  i kad smo im to ponekad uspjeli uzeti, neke šanse su dolazile, ali danas je to bilo premalo.'