Olić od junaka do tragičara HSV-a, Werder u finalu

• Zadnja izmjena 23.04.2009 08:16
  • Objavljeno 23.04.2009 u 08:05
Ivica Olić (HSV) i Clemens Fritz (Werder)

Izvor: Reuters / Autor: -

U finalu Njemačkog nogometnog kupa igrat će Werder i Bayer koji su u polufinalu nakon izvođenja jedanaesteraca bili bolji od HSV-a odnosno Mainza

Nogometaši Werdera iz Bremena plasirali su se u finale njemačkog Kupa nakon što su u polufinalu boljim izvođenjem 11-eraca sa 4-1 kao gosti izbacili Hamburger SV. Nakon 120 minuta rezultat je bio 1:1 (1:1, 0:1).
Junak Werdera bio je vratar Tim Wiese koji je obranio čak tri udarca s bijele točke igračima HSV-a, među kojima je bio i naš reprezentativac Ivica Olić.

Inače, Werder je poveo u 11. minuti preko Pera Mertesackera, a na 1:1 izjednačio je upravo Olić u 67. minuti.

Olić je odigrao svih 120 minuta, dok je Petrić zamijenjen u 68. zbog ozljede potkoljenice.

U finalu 30. svibnja na Olimpijskom stadionu u Berlinu Werder će igrati protiv Bayera iz Leverkusena koji je u utorak nakon produžetaka sa 4:1 (1:1, 0:0) svladao Mainz.