'PROŠETAO' VRATARA

Olić novim golom odveo Wolfsburg prema mirnoj zoni

20.04.2013 u 21:01

Nogometaši Wolfsburga kao gosti su pobijedili Werder s 3-0 u posljednjoj subotnjoj utakmici 30. kola Bundeslige, a među strijelcima je bio i hrvatski reprezentativac Ivica Olić

Werder proživljava teške dane, ovo mu je bila deveta uzastopna prvenstvena utakmica u kojoj nije pobijedio i trenutno se nalazi pet bodova iznad pozicije koja vodi u razigravanje za ostanak. Wolfsburg je, pak, nakon četiri uzastopna remija uspio slaviti što mu je donije pomak na 12. mjesto.

'Vukovi' su poveli u 13. minuti nakon preciznog udarca Maximiliana Arnolda s 25 metara. Mladić koji još nije napunio 19 godina bio je tako strijelac drugo uzastopno kolo, a u Bremenu je igrao tek četvrti put ove sezone u Bundesligi.

Olić je mirno obišao vratara i pogodio iz 'tankog kuta'

Gosti su u 27. minuti kreirali kontranapad, a nakon proigravanja Vieirinhe, Olić je s desne strane ušao u kazneni prostor, 'provozao' istrčalog vratara Sebastiana Mielitza i desnom nogom poslao loptu u praznu mrežu. Za 33-godišnjeg hrvatskog napadača to je bio jubilarni 50. pogodak u Bundesligi. Ujedno, bio mu je to osmi gol ove sezone i šesti u zadnjih sedam kola.

Wolfsburg je priču u Bremenu zaključio u 66. minuti pogotkom Diega s bijele točke. Prije toga je Özkan Yildirim srušio Vieirinhu u kaznenom prostoru.

Spomenimo još da je Olić odigrao cijelu utakmicu za Wolfsburg, dok Mateo Pavlović nije ulazio u igru za Werder. Također, dodajmo da je 'vukovima' ovo bila jubilarna 200. pobjeda u Bundesligi.

Bundesliga, 30. kolo:

Borussia (D) - Mainz 2-0 (Reus 1, Lewandowski 87)
Bayer - Hoffenheim 5-0 (Kießling 16, 65, Schürrle 31, 69, Reinartz 79)
Hannover - Bayern 1-6 (Hoffmann 84 / Stindl 16-ag, Ribery 22, Gomez 40, 62, Pizarro 71, 86)
HSV - Fortuna 2-1 (Van der Vaart 14, 20 / Schahin 34)
Eintracht - Schalke 1-0 (Russ 41)
Werder - Wolfsburg 0-3 (Arnold 13, Olić 27, Diego 66 - 11m)