nba liga

Odlična večer Šarića, Bogdanović poražen protiv LeBrona

27.01.2018 u 10:54

Cleveland Cavaliers su sinoć bili prejaki za Indiana Pacerse Bojana Bodanovića, dok su Philadelphia 76ers Darija Šarića lako svladali San Antonio Spurse.

Cleveland je sa 115-108 pobijedio Indianu, a Pacersi su uspjeli nadoknaditi zaostatak od čak 19 koševa na samo pet u zadnjoj četvrtini što im ipak nije bilo dovoljno.

Cavalierse je do pobjede predvodio raspoloženi LeBron James koji je upisao 63. triple-double u karijeri sa 26 pogodaka, 10 skokova i 11 asistencija. Ante Žižić nije ulazio u igru za Cleveland.

Autor: youtube

Cavaliers (28-19) su u prvom poluvremenu zabili 73 koša i utakmicu su završili sa šutom iz igre od 56 posto.

Najbolji strijelac Indiane bio je Victor Oladipo koji je utakmicu završio sa 25 pogodaka, a Domantas Sabonis je ubacio 17 i dodao tome 11 skokova.  Bojan Bogdanović je na terenu proveo 26 minuta i u tom je vremenu zabio deset koševa (šut iz igre 4/13, trice 1/6) i upisao dva skoka, četiri asistencije i jednu ukradenu loptu.

Clevelandu je ovo tek četvrta pobjeda u zadnjih 11 utakmica, a s omjerom 28-19 ostaje na trećem mjestu Istočne konferencije, dok je Indiana s omjerom pobjeda i poraza 26-23 na osmom mjestu Istoka.

Philadelphia 76ers su sa 97-78 slavili protiv San Antonio Spursa i s ovom 24 pobjedom u sezoni te uz 21 poraz nalaze se na šestom mjestu Istočne konferencije. Spurs su s omjerom pobjeda i poraza 32-19 na trećem mjestu Zapadne konferencije.

Autor: Youtube

Sixersi su vodili sa 20-9 prije kraja prve četvrtine, na poluvremenu su imali prednost od 19 koševa što su povećali na 25 u trećoj četvrtini.

Najbolji kod Philadelphije bio je Ben Simmons sa 21 pogotkom, pet skokova, sedam asistencija i dvije ukradene lopte. Dario Šarić je bio solidan, u 28 minuta koliko je igrao, zabio je 15 koševa (šut iz igre 6/13, trice 2/4), ugrabio je osam skokova i upisao tri asistencije i jedan blok. Joel Embiid je ubacio 18 koševa.

• +16
Dario Šarić u NBA ligi Izvor: Reuters / Autor: Noah K. Murray

Sa 18 pogodaka najučinkovitiji kod Spursa bio je LeMarcus Aldridge.

Phoenix Suns Dragana Bendera su poraženi kod kod kuće od New York Knicksa sa 85-107. Knicks su dominirali u dvije ključne četvrtine. U prvoj četvrtini su Knicks stvorili dvoznamenkastu prednost najviše zahvaljujući Enesu Kanteru koji je zabio 15 od prvih 33 koša.

Phoenix je uspio izjednačiti u drugoj četvrtini, ali se New York opet odvaja u trećoj zahvaljujući seriji od 14-2.

Kanter je utakmicu završio sa 20 koševa i deset skokova za New York, a Kristaps Porzingis je dodao 19. Najbolji strijelac Phoenixa bio je TJ Warren sa 20 pogodaka, a Bender je u 17 minuta na terenu ostao bez pogodaka (šut iz igre 0/1) no upisao je četiri skoka i jedan blok.

New York Knicks su sa 22 pobjede i 28 poraza na desetom mjestu Istoka, a Phoenix je sa 17 pobjeda i 32 poraza 13. momčad Zapada.

LA Lakers su sa 108-103 pobijedili Chicago Bullse,a  do pobjede ih je vodio Brandon Ingram sa 25 pogodaka. Ivica Zubac nije ulazio u igru za Lakerse. Los Angeles se sada nalazi na 11. mjestu Zapadne konferencije sa 19 pobjeda i 29 poraza.

New Orleans Pelicans su slavili protiv Houston Rocketsa sa 115-113, ali su ostali bez svog ponajboljeg igrača DeMarcusa Cousinsa koji bi zbog ozljede gležnja mogoa propustiti All Star utakmicu ali i ostatak sezone.

Najučinkovitiji u redovima Pelicansa bio je Anthony Davis sa 27 pogodaka, a Cousins je prije ozljede upisao svoj drugi triple double sa 15 koševa, 13 skokova i 11 asistencija.