NBA LIGA

Dario Šarić i Ben Simmons oduševili u pobjedi Sixersa nad Bullsima; kakva dominacija!

25.01.2018 u 10:44

Hrvatski košarkaš Dario Šarić bio je sjajan u pobjedi Philadelphia 76ersa od 115:102 nad Chicago Bullsima, a u srazu Indiana Pacersa Bojana Bogdanovića i Phoenix Sunsa Dragana Bendera sa 116:101 bolji su bili Pacersi.

Šibenčanin Dario Šarić je odigrao još jednu sjajnu utakmicu, upisao je svoj osmi double double ove sezone sa 21 košem, deset skokova (šut iz igre 6/9, trice 4/5) te dvije asistencije i jednom ukradenom loptom. Šariću je ovo deveta utakmica u kojoj je prešao 20 koševa.

Najučinkovitiji kod Philadelphije bio je Joel Embiid koji je ubacio 22 koša, dok je odličan bio Ben Simmons sa 19 koševa, 17 skokova i 14 asistencija (peti triple-double u sezoni za rookieja!). Šarić i Simmons oduševili su kritičare svojom igrom, dominacija dva mlada igrača kakva se rijetko viđa!

Chicago su predvodili Bobby Portis sa 22 koša i Zach LaVine sa 21 košem.

Nakon ove pobjede Philadelphia (23-21) nalazi se na sedmom mjestu u istočnoj konferenciji, dok su Bullsi (18-30) 13.

U srazu Indiane Pacersa i Phoenix Sunsa bolja je bila Indiana sa 116-101.

Nakon što su vodili sa 19 koševa u prvom poluvremenu, Pacers su otvorili treću četvrtinu sa serijom 16-2.

Thadeus Young je postigao 22 pogotka, Victor Oladipo je upisao 21 koš i devet asistencija za Indianu, a Bojan Bogdanović je odigrao solidnu utakmicu, u 31 minutu je zabio 17 koševa (šut iz igre 6/9, trice 3/5) uz sedam skokova, tri asistencije, jednu ukradenu loptu i jedan blok.

Nakon treće četvrtine u kojoj su Pacersi (26-22) nadigrali Sunse sa 36-21, Indiana je imala šut iz igre 65 posto, a Suns (17-31) samo 39 posto.

Dragan Bender nije imao dobru šutersku večer, iako je utakmicu počeo u prvoj postavi. Na terenu je proveo 23 minute, ali bez pogodaka, promašio je sva tri šuta prema košu, no upisoa je četiri skoka i tri asistencije.

Indiana je šesta na Istoku, a Phoenix 13. na Zapadu.

Najbolja momčad Istoka Boston Celtics su prkeinuli niz od četiri poraza svladavši sinoć sa 113-102 u Los Angelesu domaće Clipperse. Kyrie Irving je zabio 20 koševa za pobjedu Celticsa, a Jayson Tatum 18.

Blake Griffin je predvodio Clipperse sa 23 koša.

Vodeća momčad Jugozapadne divizije Houston Rockets su sa 104-97 slavili protiv Dallas Mavericksa i to im je četvrta pobjeda u nizu. Do pobjede ih je predvodio James Harden sa 25 koševa, nakon što je dobio svoju šestu uzastopnu pozivnicu za All-Star momčad Zapada.

Trevor Ariza je ubacio 23 koša za Rocketse, a kod Mavericksa najbolji je bio Wesley Matthews sa 29 koševa.