SLALOM, KITZBÜHEL

Od četiri hrvatska skijaša, samo je Filip Zubčić izborio nastup u drugoj vožnji

22.01.2023 u 12:10

Austrijski Kitzbühel ovog je vikenda domaćin 'bijelom cirkusu', a najbolji svjetski skijaši ove nedjelje na programu imaju slalomske utrke. nakon prvog 'laufa', od četiri hrvatska predstavnika tek je Filip Zubčić (zauzeo je 20. mjesto) izborio drugu vožnju.

Vodeći nakon prve vožnje je Austrijanac Manuel Feller (52.18), iza njega je Norvežanin Lucas Braathen (+0.31), te Nijemac Linus Strasser (+0.50).

Olimpijski pobjednik u slalomu Francuz Clement Noel imao je četvti rezultat (+0.53).

Zubčić je za Fellerom zaostao nešto manje od dvije sekunde (+1.98), što je bilo dovoljno za diobu 20. mjesta s Britancem Billyjem Majorom.

Istok Rodeš je nakon tri uzastopna odustajanja završio prvu vožnju, ali nije bio dovoljno brz da bi se našao među 30 najboljih, a zaostatak od 2.86 sekundi donio mu je 38. mjesto. Matej Vidović je zaostao 4.25 sekundi i završio na 47. poziciji, dok je Samuel Kolega nakon solidnog prvog prolaznog vremena napravio pogrešku i ostao bez plasmana.

Start druge vožnje je predviđen za 13 sati i 30 minuta.