AFRIČKI KUP NACIJA

O. Bjelokosti osigurala drugi krug

15.01.2010 u 21:47

U utakmici drugog kola B skupine afričkog Kupa nacija Obala Bjelokosti je u Cabindi pobijedila Ganu 3:1 i tako osigurala plasman u drugi krug natjecanja

Obala Bjelokosti je došla do pobjede premda je od 56. minute igrala bez isključenog braniča Emmanuel Ebouea, a čak dva gola pobjednički sastav je postigao s igračem manje. Strijelci su bili Gervinho (23), Siaka Tiene (67) i Didier Drogba (90), dok je poraz Gane ublažio Asamoah Gyan iz jedanaesterca u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Drugi susret iz ove skupine, Burkina Faso - Togo nije odigran jer je Togo napustio prvenstvo nakon terorističkog napada na njihov autobus u kojem su poginule tri osobe.

Na ljestvici skupine vodi Obala Bjelokosti s četiri boda, na drugom mjestu je Burkina Faso s jednim bodom, dok je na začelju Gana bez bodova. Drugi putnik u četvrtfinale bit će poznat nakon posljednje utakmice iz skupine u kojoj se sastaju Gana i Burkina Faso. Ganu vodi dalje samo pobjeda, dok je Burkini Faso dovoljan i remi.