BITKA ZA MADRID

'Nula' u okršaju Reala i Atletica; Modriću ovacije na Bernabeu, a Kalinić se nije naigrao

29.09.2018 u 23:00

U madridskom derbiju sedmog kola španjolskog nogometnog prvenstva Real i Atletico igrali su na Santiago Bernabeu 0:0

Barcelona i Real nakon sedam kola posve su izjednačeni na vrhu. U prošlom su kolu oba španjolska velikana izgubila, u ovom remizirala. I dok je Barca kod kuće odigrala 1:1 s Athleticom, Realovih 0:0 s madridskim rivalom nikako se ne može tretirati postrajem.

Realovi su navijači prije početka izviždali Diega Simeonea i ovacijama dočekali Juanfrana, koji je promašio jedanaesterac u finalu Lige prvaka.

Također, odali su počast najboljem nogometašu svijeta Luki Modriću, a izvjesili su veliki transparent 'Glavni grad pripada Realu, cijeli svijet to zna', piše goal.hr.

No, Atletico je počeo opasnije: Saul Niguez zaprijetio je u trećoj minuti, a Griezmann u petoj.

Bale je u osmoj prvi put natjerao Oblaka na intervenciju, a Sergiju Ramosu prvi se put ukazivala pomoć u 12. minuti nakon udarca glavom.

U 18. je Griezmannov udarac obranio Courtois, a pucali su i Bale iz slobodnog udarca u 21. i Benzema u blok u 28.

A u 33. ponovno pomoć Ramosu, ovaj put bio je nakratko krvave glave nakon jednoga duela.

Diego Costa imao je šansu u 37. minuti, ali na kraju poluvremena još tri opasnosti realovaca: Carvajal je pucao u 39., Bale u 41., a Asensio u 42. minuti.

Gareth Bale ostao je u svlačionici u poluvremenu zbog ozljede aduktora, ušao je Dani Ceballos.

• +6
Primera, Real Madrid - Atletico Madrid Izvor: Profimedia / Autor: Profimedia

I drugo je poluvrijeme posve pripalo Realu, ali kraljevi nisu uspjeli probiti obranu gostiju.

Nizali su se udarci Asensija u 50. (Oblak obranio), Casemira u 60. pored gola, Modrića u 64, pokraj gola, Asensija u 66., Carvajala u 78...

Tek u zadnjih deset minuta Atletico je prodisao, Luka je izišao u 82., a pucali su Correa, Thomas i Filipe Luis.

Nikola Kalinić ušao je u 85. minuti, a derbi je šansom zaključio Varane u 90.