• Zadnja izmjena 31.07.2012 14:49
  • Objavljeno 31.07.2012 u 13:51
Petar Muslim i Španjolac Espanyol

Izvor: Pixsell / Autor: Photo: Sanjin Strukic/PIXSELL

Hrvatski vaterpolisti su svladali Španjolsku 8:7 (2:1, 3:2, 2:4, 1:0) u dvoboju u kojem su Hrvati prosuli sigurnu pobjedu i slavili nakon vrlo teške odluke sudaca koja je otišla na našu stranu

Hrvatska je i nakon Grka upisala novu infarktnu pobjedu, poslije koje ostaje dojam da Rudićevi igrači mogu puno bolje. Uhvatili su radnu temperaturu i polako mljeli odlične Španjolce u prvom poluvremenu, no sav trud su prosuli u nastavku koji je utakmicu vratio u egal.

Upravo sjajna je bila obrana Hrvata s igračem manje - nisu primili nijedan takav gol u prvom poluvremenu - ali Španjolci su taj segment igre pokrili odličnim kontrama kojima su ostajali u igri za svoju drugu pobjedu na turniru. Ipak, sve do sredine treće dionice nije izgledalo da će se taj ogled pretvoriti u novi sportski triler.

Dobud je rutinski okončao tečnu akciju s igračem više za 7:4 i tada je Hrvatska stala. Nije zabila gol punih 12 minuta (četvrtinu i pol!), a u tom su razdoblju Španjolci na krilima Espanyola i Perronea došli do izjednačenja i gomile prilika za vodstvo. Ipak, obrana je ostala čvrsta i Hrvatska je 'probila svoju kletvu' u zadnjoj minuti, kada je Sukno mirno realizirao sedmerac za 8:7.

Reuters

Reuters

Izvor: Reuters / Autor: Reuters

Španjolska je krenula u zadnji napad i iskusni centar Perez pucao je šraubu uz samu Pavićevu stativu. Hrvatski vratar, koji je opet prednjačio u našoj momčadi, dohvatio je loptu i izvukao je s prve stative izvan gola i ostalo je vrlo sporno je li ta lopta prešla crtu ili nije. Suci su pokazali da gola nema i Španjolcima (niti publici nakon usporene snimke) nisu pomogli apeli na rubu plača. Hrvatska slavi drugu pobjedu na turniru.

Espanyol je zabio četiri gola, Perrone dva, a Minguell jedan, dok su strijelci za Hrvatsku bili Dobud i Sukno (po dva) te Burić, Bošković, Bušlje i Hinić. Idući ogled vaterpolisti imaju u četvrtak protiv Italije. Taj bi dvoboj trebao odlučiti o pobjedniku skupine.

'Imali smo crnu rupu u igri, što nam se više ne smije događati. Rekao sam i ranije da još nismo u punoj spremi, ali turnir je dug', kaže Miho Bošković, ne želeći ulaziti u procjenu posljednje, ključne situacije.

'Na sucima je da odluče je li gol ili nije.'

Izbornik Rudić nije skrivao slabosti svoje momčadi.

'Vrlo sličan dvoboj kao protiv Grka. Dominirali smo i stvarali situacije za gol, ali nismo ih realizirali. Igrač više bio nam je jako loš i nije bilo dovoljno agresivnosti. No ovo su Igre, i tu se pobjedama ne gleda u zube. Samo neka ovako bude i dalje i da mi pobjeđujemo', kaže iskusni izbornik s već tri olimpijska zlata.

Sandro Sukno se okrenuo naprijed.

'Nakon dva jaka dolazi nam najjači protivnik u skupini, Talijani. Igraju vrlo čvrsto i imaju sjajnog vratara Tempestija te očekujem utakmicu s malo golova', procjenjuje mlada zvijezda Pro Recca koji je zabio odlučujući gol Španjolcima.