bundesliga

Novi prvoligaš šokirao viceprvaka; Borussija Dortmund pala u Berlinu

31.08.2019 u 22:02

Novak u Bundesligi Union Berlin na domaćem je terenu priredio iznenađenje, svladavši u 3. kolu aktualnog viceprvaka, Borussiju Dortmund, 3:1...

'Žuto-crni' su u Berlin stigli s namjerom da povežu i treću pobjedu u nizu kako bi zadržali mjesto u samom vrhu prvenstvene ljestvice. No, Union - novak u Bundesligi - imao je druge planove.

Borussija je na samom startu utakmice propustila dvije izgledne šanse, a nakon toga je Union Berlin stigao do gola. Za 1:0 je u 22. minuti zabio Bülter.

No, Borussia se odmah vratila, samo tri minute kasnije bilo je 1:1. U 25. minuti je za 'žuto-crne' zabio Paco Alcacer.

U nastavku su domaći ponovo stigli do vodstva, u 50. minuti je ponovno zabio Bülter, sada za 2:1.

I nakon toga je Union Berlin nastavio s dobrom igrom, a u 75. minuti je stigao i do trećeg gola kada je Sebastian Andersson pogodio za 3:1.

• +7
Bundesliga, Bayern - Mainz Izvor: EPA / Autor: ANDREAS GEBERT

Borussia je nakon toga pokušavala doći do gola, ali su igrači Union Berlin uspjeli sačuvati vodstvo i na kraju su zasluženo slavili.

Dvostruki strijelac za Union Berlin bio je Marius Bülter (22, 50), a jedan pogodak dodao je Sebastian Andersson (75), dok je za Borussiju Dortmund gol zabio Paco Alcacer (25).

Bila je to povijesna, prva pobjeda Union Berlina u Bundesligi.