OSLADILI SE I MAĐARI

Novi poraz Cibone, Cedevita uvjerljiva

03.10.2012 u 23:06

Košarkaši Cedevite upisali su i drugu pobjedu u isto toliko utakmica nove sezone regionalne ABA lige, dok je Cibona, nakon šoka u 1. kolu, upisala novi poraz, ovog puta kod mađarskog Szolnokija

Cedevita je na krilima Amerikanca Braceyja Wrighta slavila protiv Radničkog 86:68. Wright je u 26 minuta provedenih na parketu ubacio 24 poena uz skoro stopostotnu realizaciju. Gađao je 4-5 za dva poena, te isto tako za tri poena. S crte slobodnog bacanja bio je nepogrešiv (4-4). Lukša Andrić ubacio je 14 poena i upisao šest skokova, dok je Luka Babić pridodao 15 uz tri skoka.

Zagrebačka momčad napravila je veliku zalihu poena već do poluvremena (50-37), a istu do kraja nije ispuštala. Radnički je doduše dobio treću četvrtinu i približio se Cedeviti na svega -4 (64-60), ali tada momčad Bože Maljkovića ponovno ubacuje u brzinu više i juri do druge pobjede u sezoni.

'Pobijedili smo 86:68, ali uz čak 25 izgubljenih lopti. Iako smo ubilježili vrijednu pobjedu to je previše izgubljenih lopti. U jačim utakmicama to može biti problem. Upisali smo važne bodove, morali smo slaviti u prvoj domaćoj utakmici u novoj sezoni. To je odlično za podizanje samopouzdanja za nastavak teške sezone u ABA ligi', kazao je Bracey Wright

Cibona je slabom posljednjom četvrtinom upisala drugi poraz u isto toliko utakmica, ovog puta kod mađarskog debitanta u ABA ligi Szolnokija 75-71. Podsjetimo, Cibona je i u prvom kolu poražena od debitanta u ligi - makedonskog MZT-a.

Mađarsku su momčad do pobjede predvodili Gay i Bader s 20 odnosno 18 poena, dok je za 'vukove' najefikasniji bio DJ Strawberry s 15 koševa. Cibona je vodila od prve četvrtine, pa sve do posljednje, koju je domaći sastav dobio 21-13.

Cibona će za tri dana u Draženovom domu ugostiti beogradski Partizan, koji je danas razbio slovensku Krku 79-60. Cedevita će pak u goste splitskim 'žutima'.