SLIČAN STIL

Novak Đoković ovako je govorio o najboljem hrvatskom tenisaču nakon što ga je izbacio iz turnira u Beču te izjednačio Petea Samprasa

29.10.2020 u 09:37

Novak Đoković svladao je Bornu Ćorića u drugom kolu teniskog ATP turnira u Beču nakon dva sata i devet minuta igre sa 7:6 (11), 6:4, a zatim je pohvalno govorio o najboljem hrvatskom tenisaču

Đoković je ovom pobjedom osigurao prvo mjesto ATP ljestvice na kraju godine, što će mu biti čak šesti put da je na taj način završio sezonu, a time se izjednačio s Amerkancem Peteom Samprasom kojem je jedinom dosad to pošlo za rukom.

Treba spomenuti kako Rafael Nadal još uvijek ima teoretsku šansu za 'jedinicu', ali previše toga se treba poklopiti kod rezultata na zadnjim turnirima u godini (Masters u Parizu, ATP Finals u Londonu), a uz to Španjolac mora prihvatiti i pozivnicu za turnir u Sofiji.

Inače, nakon što je i četvrti puta u isto toliko mečeva svladao Ćorića, srpski tenisač osvrnuo se na sam meč.

'Bilo je jako naporno i vrlo izazovno. Očito je da je Borna sjajan borac. On mi je jako dobar prijatelj. Izvan terena poznajemo se prilično dugo. Ima sličan stil tenisa kao i ja. Servirao je vrlo dobro, pogotovo u prvom setu. Bilo mi je vrlo teško vraćati njegov servis', rekao je Đoković pa dodao:

'Tie-break, kao i dan ranije protiv Krajinovića, odlučio je meč. Pročitao sam njegov udarac kod 5:6. Imao je prilično lagan backhand. Pročitao sam ga, takve se stvari događaju i baš mi je drago što sam fokusiran i igram najbolje što mogu u najvažnijem trenutku.'