Logo (1)

FAVORITI NE POSUSTAJU

Njemačka se lakoćom obračunala s Bjelorusima i poslala jasno upozorenje Hrvatskoj

Nakon Španjolske te Hrvatske i Njemačka je potvrdila da je jedan od kandidata za polufinale rukometnog Eura pobjedom u prvom kolu drugog kruga protiv Bjelorusije 31:23(18:11)

Nijemci su od prve minute preuzeli kontrolu nad utakmicom. Poslije desetak minuta imali su osjetniju prednost (7:3) koju su povećavali pa su tako u 15. minuti došli i do 11:4. U nekoliko navrata bilo je i osam pogodaka razlike da bi se na odmor otišlo sa 18:11.

U drugom poluvremenu Bjelorusi niti u jednom trenutku nisu ozbiljnije zaprijetili ogromnom vodstvu njemačke reprezentacije koja je bez ikakvih problema stigla do slavlja 31:23.

Najbolji kod Njemačke Kastening sa šest pogodaka, po četiri su dodali Kühn i Weber, a Wolff je imao 12 obrana. U redovima Bjelorusije istaknuo se Kuleš sa šest golova.

U 2. kolu u subotu od 20.30 sati Hrvatska će igrati protiv Njemačke, a pobjedom u tom susretu bi praktički osigurala plasman u polufinale.