NJE - FRA 1:0

Njemačka bolja za vratara! Francusku negirao Manuel Neuer

04.07.2014 u 17:40

Pogotkom Matsa Hummelsa u prvom poluvremenu, Njemačka je pobijedila Francusku i prošla do polufinala. Priča utakmice može se svesti na zadnju akciju, kada je Neuer nevjerojatnom refleksnom obranom zaustavio Benzemu

Francuska - Njemačka 0:1

90'+4- kakva obrana Neuera za kraj! Benzema je prodro i dobro pucao, ali ispriječio se vratar!
90'- četiri minute sudačke nadoknade...
81'- nakon slobodnog udarca, karambol u njemačkom 16-ercu. Lopta odlazi malo pored gola. U kotri, Schurrle iz sjajne prilike puca u Llorisa
76'- Benzema se izborio za sjajnu poziciju, ali njegov je udarac u posljednji trenutak blokirao Hummels
73'- Valbuena je okušao udarac s ruba 16-erca, ali šut odlazi pored vratiju
69'- Muller puca iskosa s desne strane, malo pokraj gola
60'- Matuidi je prošao po desnoj strani i uputio dobru povratnu loptu, ali od nikuda se pojavio Schweinsteiger i prekinuo napad
52'- obećavajuća njemačka kontra završila samo kornerom
46'- drugo poluvrijeme je počelo...

45'- gotovo je poluvrijeme. Francuzi su bili opasniji, ali Nijemci vode...
42'- dobar ubačaj na Banzemu, Hummels je blokirao. Francuzi traže igranje rukom, ali nije bilo
33'- dobar udarac Valbuene brani Neuer, a onda Benzema iz dobre pozicije puca u blok
24'- sumnjiva situacija u 16-ercu Francuske. Ozil pada, ali nema najstrože kazne
13'- GOLLLLLLLLL! Nakon finog ubacivanja Kroosa iz slobodnog udarca, Hummels dobiva skok protiv Varanea i šalje loptu u mrežu
7'- Valbuena je prošao i dao odličnu loptu za Benzemu koji puca malo pored gola
3'- Muller je iznenada prošao po desnoj strani, odbila se lopta do Kroosa, ali njegov je udarac bio blokiran
0'- utakmica je počela...

Francuska: Lloris; Debuchy, Varane, Sakho, Evra; Cabaye, Matuidi; Valbuena, Pogba, Griezmann; Benzema
Njemačka: Neuer, Lahm, Boateng, Hummels, Höwedes; Schweinsteiger, Khedira; Müller, Kroos, Özil; Klose

Što se velikih natjecanja tiče, posljednji su se put ove dvije reprezentacije susrele na Svjetskom prvenstvu 1986., kada su Nijemci slavili u polufinalu 2:0. Nakon toga, u šestu su susreta Francuzi ostvarili pet pobjeda uz jedan remi. Na ovom prvenstvu, Francuzi su pobijedili Nigeriju u osmini finala 2:0, dok su u skupini ostvarili sedam bodova. Nijemci su imali jednako toliko bodova u grupi, a u osmini finala su bili bolji od Alžira 2:1.