Nizozemci zabili, smiješi im se prvo mjesto

23.06.2014 u 17:54

• +9

SP u nogometu, Nizozemska - Čile

Izvor: Reuters / Autor: Marko Djurica

Od 18 sati po našem vremenu na Svjetskom prvenstvu u Brazilu se igraju dvije utakmice skupine B, Nizozemska - Čile i Španjolska - Australija. Tekstualni prijenos pratite na tportalu

Nizozemska: Cillessen; Janmaat, De Vrij, Vlaar, Blind; Wijnaldum, De Jong, Sneijder; Robben, Lens, Kuyt
Čile: Bravo; Silva, Medel, Jara; Isla, Diaz, Gutierrez, Mena; Aranguiz; Sanchez, Vargas

NIZOZEMSKA - ČILE 2:0

90+3' - kraj utakmice
90+1' - 2:0 - GOOOL - brza kontra, Robben je asistirao za Depayja koji je s par metara gurnuo loptu u mrežu
86' - pritisak Čileanaca, ali je Nizozemska obrana bezgrešna
77' - 1:0 - GOOOL - nakon akcije iz kornera usamljen je ostao Leroy Fer koji glavom šalje loptu u mrežu
76' - Depay iz daljine, ali bombu je bravo izvadio ispod grede
75' - Robbenov ubačaj iz kuta, a Kuyt glavom sa šest metara pored gola
71' - izbornici su posegnuli za zamjenama, ali i dalje gledamo istu priču, pravu priliku nismo vidjeli
64' - počinje se igrati sve oštrije, jedni i drugi su svjesni da poraženi iz ovoga dvoboja najvjerojatnije oodlazi na Brazil
57' - Alexis Sanchez iz daljine, ali Cilessen nije trebao reagirati
53' - kao i u prvih 45 minuta, tako je i u nastavku, borba na sredini terena, igra se čvrsto
46' - počelo je drugo poluvrijeme

45' - kraj prvog poluvremena
41' - Robben je provozao čileansku obranu, ali je s ruba šesnaesterca pucao pored lijeve vrattnice
35' - nakon ubacivanja Robbena skočio je De Vrij, ali je promašio okvir gola
26' - Sneijder iz slobodnjaka oštro s lijeva iskosa, ali lak je to posao za Brava
24' - napokon se nešto dogodilo, ali Gutierrez s 12-13 metara šalje loptu pored desne vratnice
18' - manji prekid, ozlijedio se Lens, ali bit će sve u redu s nizozemskim napadačem
12' - i dalje jedno veliko ništa, nema niti jedne ozbiljnije situacije pred oba vratara
7' - ništa se nije dogodilo zanimljivo, igra se na sredini terena, bez previše rizika
1' - počela je utakmica, Nizozemci će prvi put nakon 18 godina na svjetskim prvenstvima nastupiti bez igrača s 'van' u svom prezimenu, jer nema Robina van Persieja zbog žutih kartona

ŠPANJOLSKA - AUSTRALIJA 3:0

82' - 3:0 - GOOOL - u strijelce se upisao i Juan Mata
69' - 2:0 - GOOOL - Torres je najvjerojatnije riješio sve dvojbe oko pobjendika
36' - 1:0 - GOOOL - sjajan pogodak Davida Ville petom nakon asistencije Juanfrana

1' - počela je utakmica

Pozornost nogometnog svijeta bit će usmjerena na ogled Nizozemske i Čilea, dvije reprezentacije koje su osigurale nastup u osmini finala, a sada će odlučiti tko će zauzeti prvo mjesto u skupini. I za Hrvatsku je ova utakmica zanimljiva, jer će Kovačevi izabranici, u slučaju prolaska, igrati protiv jedne od te dvije nacionalne vrste. Drugi susret između Španjolske i Australije se igra za prestiž, jer oba sastava nakon 90 minuta odlaze kući.