ISLAND BRILJIRA

Nizozemci izbjegli bruku, Bosna opet bez pobjede

10.10.2014 u 23:03

Drugog dana ovotjednog kvalifikacijskog kruga za Euro 2016. Nizozemci su na poluvremenu gubili od Kazahstana, a Bosna i Hercegovina morala se zadovoljiti bodom u Walesu…

Osim naše skupine u kojoj su pobijedile sve tri favorizirane momčadi, ovog petka igrali su se i dvoboji u skupinama A i B. Nakon impresivne pobjede protiv Turske, Islanđani su nastavili svoju nogometnu bajku novim 3:0 trijumfom na gostovanju kod Latvije. Isključen je bio Rudnevs, a golove su za Vikinge zabili Sigurdsson, Gunnarsson i Gislason.

Tuska je nastavila svoju nogometnu kalvariju novim porazom kod kuće. Bolja je bila Češka golovima Sivoka i Dockala te tako najavila svoju kandidaturu za prolaz dalje. Najveće iznenađenje grupe A umalo se dogodilo u Nizozemskoj, jer je domaćin na poluvremenu gubio od Kazahstana. No, gol Abdulina u drugom dijelu s igračem više 'narančasti' su anulirali zahvaljujući Huntelaaru Afellayju i Van Persieju.

Bosna je i dalje bez pobjede. Protiv ne pretjerano jakog Walesa odigrali su Zmajevi samo 0:0 i tako imaju tek 1 bod iz dvije utakmice protiv suparnika niže europske klase. Cipar je pak nakon trijumfa protiv BiH izgubio kod kuće od Izraela, a Belgija je utrpala šest komada Andori. De Bruyne i Mertens zabili su po dva…