SLAVLJE BOLOGNE

Nikola Moro napokon dočekao prvijenac u talijanskom prvenstvu, ali o tom golu dugo će se govoriti

02.04.2023 u 14:37

Krajem kolovoza Nikola Moro uspio je dogovoriti transfer iz moskovskog Dinama u redove Bologne, ali tek u svom 16. prvenstvenom nastupu zabio je prvi gol

U prvoj utakmici nedjeljnog programa 28. kola talijanske Serie A, Bologna je na svom stadionu dočekala Udinese.

Oba su kluba u sredini ljestvice, bez velikih mogućnosti penjanja ili padanja, pa su momčadi mogle rasterećeno krenuti u dvoboj.

No, domaćini su već do 12. minute zabili dva gola i praktički riješili utakmicu. Za vodstvo Bologne u trećoj minuti zabio je Austrijanac Posch. Devet minuta kasnije, na 2:0 povisio je Nikola Moro, bivši kapetan hrvatske U-21 reprezentacije.

Bio je to njegov prvi pogodak u utakmicama Serie A, ali zato je bio jako Lijep. Primio je loptu na nekih 40-tak metara od gola, potom krenuo prema suparničkom kaznenom prostoru, oslobodio se jednim driblingom dvojice igrača Udinesea i prekrasnim udarcem matirao Silvestrija.

Moro je igrao do 70. minute, kada ga je zamijenio Čileanac Medel.

Dvoboj je okončan pobjedom Bologne 3:0.