muke monaca

Niko Kovač upisao najveću pobjedu u sezoni pa svima otkrio što je na poluvremenu rekao igračima u svlačionici

02.11.2020 u 10:58

Niko Kovač, hrvatski trener na klupi Monaca, uspio je brzo podići momčad nakon teškom poraza od Lyona u prošlom kolu Ligue 1

Naime, nogometaši Monaca su na domaćem terenu, u sklopu devetog kola Ligue 1, nadigrali s uvjerljivih 4:0 Bordeaux. Obzirom da prije toga Kovačeva momčad u prvenstvu nije pobijedila u tri utakmice u nizu te kako je u prošlom kolu kod Lyona stradala 4:1 jasno je kako je ova pobjeda došla u pravi trenutak. S nova tri boda Monaco je stigao do osmog mjesta na prvenstvenoj ljestvici s osvojenih 14 bodova što naravno ne zadovoljava čelnike kluba, ali obzirom na zadnju pobjedu te činjenicu da nisu primili gol mnogi su uvjereni kako je ova utakmica – prekretnica.

Osim poboljšanom pozicijom na tablici, Niko Kovač je nakon utakmice mogao biti zadovoljan i najvišom pobjedom sezone.

'Mislim da je ova utakmica bila pravo mjerilo. Svi smo sretni pobjedom jer nam je izmicala u posljednjih nekoliko utakmica, ali eto danas je bilo drukčije. Sretan sam s četiri zabijena gola, ali i s tim što nismo primili nijedan gol. To je svakako jako važno jer su obrana i naš golman odradili jako dobar posao, a naši golovi su plod jako dobrih treninga iz tjedna u tjedan', kazao je nakon utakmice Kovač.

Nekoliko riječi kazao je i o derbiju kod Nice u sljedećem kolu te činjenice da zbog neigranja u Europi razmišljaju samo o prvenstvu:

'Bio je to jako dobar test za nas. Tri gola u jednom poluvremenu su velik uspjeh, a igračima sam na poluvremenu rekao da im koncentracija mora ostati na razini. To je jedan od načina razmišljanja koju želim usaditi svojim igračima. Sljedeći tjedan je taj derbi i ta će nam koncentracija trebati', dodao je Kovač koji slovi kao vrlo strog i zahtjevan trener.