ligue 1

Niko Kovač četvrtom pobjedom u nizu s Monacom stigao na samo dva boda od vodećeg PSG-a

29.11.2020 u 17:51

Nogometaši Monaca, koje vodi hrvatski stručnjak Niko Kovač, ostvarili su i četvrtu uzastopnu pobjedu nakon što su u susretu 12. kola Ligue 1 pobijedili Nimes 3:0

Golove za momčad iz Kneževine zabili su Diop (19), Martins (75) i Volland (77), a gosti su od 69. minute igrali bez isključenog Lucasa Deauxa.

Identičnu pobjedu ostvario je i Lyon protiv Reimsa. Junak pobjede 'lavova' bio je Karl Toko Ekambi koji je postigao prvi, a potom asistirao za iduća dva gola domaćina.

Kamerunski napadač je zabio za 1:0 u 22. minuti, u 49. je asistirao Bruni Guimaraesu za 2:0, da bi Moussa Dembele na Ekambijevo dodavanje u 66. minuti zabio za konačnih 3:0.

Lyonov put prema pobjedi olakšalo je isključenje Moreta Cassame u 32. minuti.

Angers je na gostovanju pobijedio Lens sa 3:1, a Mateo Pavlović nije nastupio za goste.

Na ljestvici vodi PSG sa 25 bodova, Lyon je skočio na drugo mjesto sa 23 boda, koliko imaju i Montpellier, te Monaco bivšeg hrvatskog izbornika.