SP NA MIRNIM VODAMA

Nikica Ljubek sedmi na pet tisuća metara

21.08.2011 u 16:17

Na Svjetskom mirnovodaškom kajakaškom prvenstvu u mađarskom Szegedu Nikica Ljubek u A finalu na pet tisuća metara osvojio je sedmo mjesto u kanuu jednokleku

'Nikica je specijalist za duge staze, za maratonske utrke na 25 kilometara. Uostalom, upravo je u maratonu ove godine osvojio brončanu medalju na Europskom prvenstvu. Stoga je njegovo sedmo mjesto na kraćoj dionici dobar rezultat', istaknuo je trener Vinko Mijočević.

Rezultati - A finale - C-1 (kanu jednoklek) - 5000 m: 1. Koshman (Ukrajina), 2. Koranda (Češka), 3. Bouza (Španjolska), 4. Rusnak (Slovačka), 5. Oldershow (Kanada), 6. Dos Santos (Brazil), 7. Ljubek (Hrvatska), 8. Madrigal (Kuba), 9. Varga (Mađarska), 10. Kuschela (Njemačka)... (utkru su završila 24 natjecatelja).