bravo za brođanku

[FOTO] Novo veliko odličje za hrvatsku kanuisticu Vanesu Tot; iz Münchena nosi još jednu broncu

21.08.2022 u 14:06

Hrvatska kanusitica Vanesa Tot osvojila je u nedjelju brončanu medalju u finalu kanua jednokleka na 200 m na Europskom prvenstvu u kajaku i kanu na mirnim vodama koje se održava u Münchenu

Vanesa Tot ponos je Slavonskog Broda, jer ona je prva sportašica iz pojedinačkog sporta iz tog grada koja je sudjelovala na olimpijskim igrama. A ovog tjedna priuštila je sebi i svojim sugrađanima nova veselja.

Nakon što je u petak uzela broncu na 500 metara, u nedjelju je medalju istog sjaja uzela i na 200 metara.

Od samog početka Tot se nametnula u utrci. Žestoko je i brzo startala te se izmjenjivala na prvom i drugom mjestu sa Španjolkom Antijom Jacome koja je na kraju osvojila zlato.

U samom finišu 23-godišnja Tot je vodila veliku borbu s Ukrajinkom Luzan i Poljakinjom Szperkiewicz te je u toj borbi na kraju osvojila treće mjesto. Uzela je broncu za treptaj oka ispred Poljakinje, odnosno, bila je za samo 50 desetinki brža.

• +3
Vanesa Tot osvojila je europsku broncu u utrci na 200 metara Izvor: Cropix / Autor: Ronald Gorsic