FAK DALEKO OD MEDALJE

Neuništivi Bjoerndalen ispisao olimpijsku povijest!

08.02.2014 u 20:53

Norveški biatlonac Ole Einar Bjoerndalen osvojio je zlatno odličje na sprinterskoj utrci na 10 kilometara na ZOI u Sočiju, te sa svojom ukupno 12 medaljom u karijeri dostigao rekord sunarodnjaka Björna Daehliea, koji je do Sočija bio sportaš s najviše odličja na zimskim Igrama

Bjoerndalen (40) je u sprintu došao i do sedmog olimpijskog zlata, a još jedno zlato mu nedostaje da se i po tome izjednači sa skijašem-trkačem Daehliem, koji ima rekordnih osam zlata.

U uzbudljivoj završnici Bjoerndalen je s jednim promašenim hicem uspio to nadoknaditi sjajnim skijanjem, te je za 1.3 sekunde prestigao srebrnog Austrijanca Dominika Landertingera, koji je imao svih 10 pogodaka. Bronca je pripala Čehu Jaroslavu Soukupu (+5.7), koji je također bio bez promašaja.

Slovenac Jakov Fak bio je deseti s 33 sekunde zaostatka, te mu nije uspjelo ponoviti podvig s prošlih Igara u Vancouveru, kada je u hrvatskom dresu u ovoj disciplini osvojio broncu. Najveći favoriti za zlato Francuz Martin Fourcade i Norvežanin Emil Hegle Svendsen utrku su okončali kao šesti i deveti.

1. Ole Einar Bjoerndalen (NOR) 24:33.5 (1 promašaj)