morao se ispričati

Nazvao je Europsku ligu smećem, a sada su mu te riječi doista prisjele!

17.05.2018 u 09:37

Kapetan Atletica Gabi bio je toliko razočaran ispadanjem iz Lige prvaka u prosincu da je Europsku ligu u kojoj klub nastavlja natjecanje nazvao smećem. Nakon što je u finalu ovog natjecanja zabio pogodak te su mu riječi prisjele...

Iskusni 34-godišnji veznjak jedna je od legendi ove Atleticove generacije, a zajedno s Diegom Simeoneom osvojio je gotovo sve što se moglo osvojiti: dvije Europske lige, Primeru, Kup kralja, španjolski i europski Superkup.

• +12
Finale Europske lige, Marseille - Atletico Madrid, 17.5.2018. Izvor: Profimedia / Autor: Profimedia

Jedino što Gabiju fali je osvojena Liga prvaka u kojoj je u dva navrata doživio poraz od Reala u finalu, a ove sezone toliko ga je izbacilo iz takta ispadanje iz elitnog klupskog nogometnog natjecanja da je prozvao Europsku ligu smećem kojoj se Atletico tijekom proljeća morao priključiti.

No, nakon zabijenog pogotka u finalu ove srijede i novog osvojenog trofeja morao se ispričati.

'Sad moram pojesti svoje riječi. Kad smo ispali iz Lige prvaka, bio je to težak trenutak za sve nas,' pravdao se Gabi, ali nije prvi kojem se to dogodilo. Jose Mourinho svojedobno je izjavio da bi mu bilo ispod časti natjecati se u Europskoj ligi pa je morao promijeniti priču prošle sezone kad ju je osvojio s Manchester Unitedom...