Nakon 11-eraca

Navas ih frustrirao, ali Nizozemci prošli

05.07.2014 u 21:51

Nakon 11-eraca, Nizozemska je prošla u polufinale. Van Gaal je posebno za jedanaesterce zamijenio golmana. Krul mu se odužio obranom dva udarca i odveo Nizozemce u nastavak natjecanja.

120+2 kraj. Idemo na jedanaesterce.
120+1 Van Gaal mijenja vratara. Krul ulazi kako bi branio jedanaesterce.
119' nova greda za Nizozemsku. Sneijder je svladao Navasa ali je lopta završila na okviru gola.
117. velika prilika za Kostariku. Cillessen brani udarac Urene.
106' izlazi Martins Indi, ulazi Huntelaar.
105+2 kraj prvog dijela produžetka.
97' Tejeda izlazi, ulazi Cubero.
94' Vlaar puca glavom, Navas još jednom brani.
91' počeo je produžetak.
90+5' kraj. Idemo u produžetak.
90+3' ogromna gužva pred kostarikanskim golom. Prvo je Navas obranio slobodan udarac Van Persieju. U nastavku akcije Nizozemci ubacuju, trojica njihovih igrača promašuje loptu koja dolazi do Kuyta. On puca u prazan gol, ali na crti se našao Tejeda od kojeg se lopta odbila u prečku i izašla van gola.
90' igrat će se još četiri minute.
84' Van Persie se oslobodio u šesnaestercu ali Navas brani još jedan udarac.
82' Sneijder puca iz kosa iz slobodnog udarca i pogađa stativu.
78' promjena i u Kostarici. Izlazi Gamboa, ulazi Myrie.
76' izlazi Depay, ulazi Lens.
69' utakmica protječe slično kao u prvom poluvremenu. Nizozemci drže loptu i pokušavaju kombinacijama doći do prilike, Kostarika tu i tamo priprijeti, izrazitih prilika nema.
66' promjena u Kostarici. Izlazi Campbell, ulazi Urena.
62' Bolanos puca iz slobodnog udarca. Visoko iznad i pored gola.
53' pokušaj nizozemske kombinacije. Lopta visoko preko gola.
46' drugi dio je počeo.
45+1' kraj prvog dijela. Premda nismo vidjeli golove i premda je bilo svega nekoliko izrazitih prilika, utakmica protječe u visokom ritmu i nije nezanimljiva.
42' Robben šalje preciznu loptu prema Van persieju, navas je još jednom brži u reakciji.
39' izvrstan slobodan udarac Sneijdera, Navas još jednom brani.
37' još jedan prekršaj na Robbeni i slobodan udarac za Nizozemsku.
34' gužva pred nizozemskim vratima, nakon čega Robben vuče kontru koja završava prekršajem.
29' novi udarac Nizozemaca. Depay puca, Navas još jednom brani.
22' Van Persi i Sneijder su pucali. Navas je obranio oba udarca. Prva izgledna situacija na susretu.
20' Kostarika pokazuje da se ne misli samo braniti
14' Nizozemci znatno više drže loptu u nogama
7' premda nije bilo izrazitih prilika, utakmica protječe u visokom ritmu.
1' utakmica je počela
Nizozemska: Cillessen, De Vrij, Vlaar, Martins Indi, Blind; Sneijder, Wijnaldum, Kuyt, Depay, Robben; Van Persie
Kostarika: Navas; Diaz, Gonzalez, Acosta, Umaña, Gamboa; Borges, Tejeda, Bolanos, Ruiz; Campbell