serie a

Napoli zaustavio Juventus, Inter već tri utakmice ne zna za pobjedu

26.01.2020 u 22:52

Nogometaši Napolija pobijedili su na stadionu San Paolo aktualnog prvaka Juventus sa 2:1, dok je drugi nedjeljni derbi, veliki rimski okršaj Rome i Lazia završio 1:1.

Pobjedu Napoliju donijeli su Piotr Zielinski golom u 63. minuti, te Lorenzo Insigne pogotkom četiri minute prije kraja susreta. Cristiano Ronaldo je u sudačkoj nadoknadi smanjio na 1:2.

Napoli je ovom pobjedom prekinuo niz od tri uzastopna ligaška poraza, ali i niz od čak šest domaćih utakmica bez pobjede. Zadnje slavlje na San Paolu Napolitanci su ostvarili 19. listopada protiv Verone, a potom su u šest susreta osvojili tek dva boda.

Juventusu je ovo prvi poraz nakon pet pobjeda u nizu, te drugi ove sezone.

Marko Pjaca nije bio u krugu kandidata za gostujući sastav. Talijanski mediji navode kako će hrvatski nogometaš karijeru nastaviti u redovima Cagliarija i kako je pitanje sata kada će potpisati ugovor za klub sa Sardinije.

U nedjelju je odigran i veliki rimski derbi, okršaj Rome i Lazia koji je završio 1:1. Domaćin je poveo golom Edina Džeke u 26. minuti, a izjednačio je Francesco Acerbi u 34. minuti.

Lazio je ovim rezultatom prekinuo niz od 11 pobjeda, ali je produžio seriju bez poraza na čak 15 utakmica. Roma je pak, ostala na samo jednoj pobjedi u zadnja četiri kola.

Nikola Kalinić nije nastupio za domaći sastav.

Inter je i treće kolo zaredom odigrao neodlučeno, nakon što je na San Siru odigrao 1:1 protiv Cagliarija.

Inter je poveo golom Lautara Martineza (29), ali Radja Nainggolan (78) je dalekometnim udarcem u veliku dozu sreće uspio poravnati na 1:1.

Za Inter je ovo treći rezultat 1-1 u prvenstvu, nakon Atalante doma i Leccea u gostima, te sve više gubi korak s vodećim Juventusom.

Marcelo Brozović nije konkurirao za nastup u momčadi Intera kao ni Marko Rog u sastavu Cagliarija.

Verona, koju vodi Ivan Jurić porazila je Lecce sa 3:0 produživši seriju dobrih rezultata. Verona je već pet kola bez poraza, upisavši pritom tri pobjede i dva remija.

Golove za Veronu zabili su Pawel Dawidowicz (19), Matteo Pessina (34) i Giampaolo Pazzini (87-11m).