serie a

Napoli uvjerljivom pobjedom nastavio savršeni niz, Roma se s igračem više mučila protiv slabašnog Leccea

09.10.2022 u 23:05

Nogometaši Napolija osamili su se na vrhu ljestvice talijanskog prvenstva 4:1 pobjedom na gostovanju kod Cremonesea u susretu 9. kola. Roma je u posljednjem nedjeljnom dvoboju kao domaćin svladala Lecce 2:1

Napolitance je u prednost doveo Politano (36-11m) iz kaznenog udarca kojega je izborio Kvarackelija, početkom nastavka Dessers (47) je uspio izjednačiti na 1:1, a taj je rezultat stajao sve do 76. minute.

Tada je Simeone (76) glavom iz blizine u mrežu pospremio ubačaj Marija Ruija. U sudačkoj nadoknadi su Lozano (90+3) i Olivera (90+5) pogađali za na kraju uvjerljivu 4:1 pobjedu Napolija.

• +5
Cremonese - Napoli, Serie A, 9.10.2022. Izvor: EPA / Autor: FILIPPO VENEZIA

Vodeći Napoli sada ima 23 boda, dva više od druge Atalante koja je na gostovanju kod Udinesea ispustila prednost 2:0 te odigrala 2:2.

Roma je povela u otvaranju dvoboja preko Smallinga (6), a od 23. minute je imala i igrača više nakon što je prestrogo isključen Hjulmand.

• +7
Roma - Lecce, Serie A, 9.10.2022. Izvor: EPA / Autor: FABIO FRUSTACI

Ipak, Lecce je uspio poravnati preko Strefezze (39), ali odmah početkom nastavka Roma je dobila novi sudački poklon jer je blagi dodir Askildsena s Abrahamom glavni sudac okarakterizirao kao kazneni udarac iz kojega je Dybala (48-11m) postigao pobjednički gol za konačnih 2:1.

Marin Pongračić ostao je na klupi Leccea koji je ostao 16. sa sedam bodova, dok je Roma peta s 19 bodova.