serie a

Napoli na svom San Paolu sredio Romu i uključio se u borbu za mjesto u Europi

06.07.2020 u 00:00

U posljednjoj utakmici 30. kola talijanske Serie A nogometaši Napolija svladali su Romu 2:1 i bodovno se s njom izjednačili u borbi za peto mjesto

Sve zanimljivo u derbiju odigralo se u drugom poluvremenu.

Napoli je poveo u 55. minuti golom Callejona. Izjednačio je Mkhitarjan samo pet minuta poslije.

Pobjedu domaćoj momčadi donio je Lorenzo Insigne u 80. minuti.

Nikola Kalinić ostao je na klupi za pričuve gostiju iz Rima.

Atalanta je na gostovanju pobijedila Cagliari sa 1:0 i iskoristila neočekivani domaći poraz Intera od Bologne (2:1) u borbi za treće mjesto i sada ima samo bod zaostatka osam kola prije kraja prvenstva.

Pogodak odluke zabio je Luis Muriel u 27. minuti iz kaznenog udarca. Mario Pašalić je za Atalantu igrao do 60. minute, a Boško Šutalo do 83. minute, dok je Marko Rog upisao svih 90 minuta za domaći sastav.