serie a

Neočekivani kiks; Inter je imao vodstvo, igrača više i penal, a na kraju je na San Siru slavila Bologna

05.07.2020 u 20:03

Nogometaši Bologne priredili su veliko iznenađenje nakon što su u susretu 30. kola talijanskog prvenstva na San Siru pobijedili Inter 2:1

Bila je to utakmica u kojoj je Inter imao vodstvo, igrača više, a pri rezultatu 1:0 i kazneni udarac, ali to nije bilo dovoljno za pobjedu Bologne.

Inter je poveo u 22. minuti golom belgijskog napadača Romela Lukakua koji je postigao svoj 20. gol ove sezone.

U početku akcije Lautaro Martinez je udarcem glavom pogodio vratnicu, a Lukaku je odbijanac pospremio iza leđa Lukasza Skorupskog.

U 57. minuti gosti su ostali s igračem manje, nakon što je zbog prigovora isključen Roberto Soriano, a samo pet minuta kasnije Inter je imao kazneni udarac. Bila je to prilika možda i zaključiti susret. Martinez je pucao, ali je Skorupski sjajno reagirao.

Bologna je s igračem manje uspjela izjednačila u 74. minuti golom Muse Juwara, a tri minute kasnije i Inter je ostao s igračem manje nakon što je 'pocrvenio' Alessandro Bastoni. Gosti su u 80. minuti došli do potpunog preokreta golom Muse Barowa. Marcelo Brozović je za Inter odigrao cijeli susret.

Atalanta je pak na gostovanju pobijedila Cagliari 1:0 iskoristivši neočekivani domaći poraz Intera od Bologne u borbi za treće mjesto i sada ima samo bod zaostatka osam kola prije kraja prvenstva.

Gol odluke zabio je Luis Muriel u 27. minuti iz penala. Mario Pašalić je za Atalantu igrao do 60. minute, a Boško Šutalo do 83. minute, dok je Marko Rog upisao svih 90 minuta za domaći sastav.