SUPERSPORT HRVATSKI NOGOMETNI KUP

Napeto u Kupu; Rijeka u pravoj drami tek nakon jedanaesteraca pobijedila petoligaša; opasno su 'visili' Varaždin i Istra 1961

19.10.2022 u 18:09

Veliku patnju prošli su nogometaši Rijeke u šesnaestini finala SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa, tek su nakon jedanaesteraca pobijedili petoligaša Moslavinu 6:5

Prvoligaši su se u današnjim susretima šesnaestine finala SuperSport Hrvatskog nogometnog Kupa pošteno namučili, prije svih Rijeka i Varaždin.

Moslavina je povela u 33. minuti golom Lončarevića te je vodila sve do 65. minute kada je za goste s Rujevice izjednačio Bušnja. U ostatku utakmice, kao i tijekom 30 minuta produžetaka, nije bilo golova pa se o prolazu odlučivalo udarcima s bijele točke. Rijeka je bila sretnija i spretnija te je prošla dalje pobjedom 6:5.

• +11
NK Moslavina - NK Rijeka, SuperSport Kup, 19.10.2022. Izvor: Cropix / Autor: Damir Krajac

Blizu ispadanja bio je i Varaždin koji je gostovao u Biogradu na Moru kod Primorca, člana četvrtog ranga gdje je nakon produžetaka slavio 4:1. Primorac je poveo golom već u drugoj minuti, a strijelac je bio Torbarina. Vodio je Primorac sve do 86. minute kada je nadu Varaždincima dao Domjanić golom za 1:1. U produžecima je prvoligaš potpuno dominirao i na kraju uvjerljivo slavio uz dva gola Teklića i jedan Posavca.

Varaždin u osmini finala igra protiv Osijeka.

• +9
NK Primorac - NK Varaždin, SuperSport Kup, 19.10.2022. Izvor: Cropix / Autor: Luka Gerlanc

Lokomotiva je već u četvrtoj minuti primila gol kod Bistre. Za domaćina je zabio Kukec, ali prvoligaš s Kajzerice nije sebi dozvolio napeto poslijepodne te je na kraju slavio s uvjerljivih 6:1.

Prvo je Aliyu izjednačio u 29. minuti, a potpuni se preokret dogodio u nastavku susreta. Dva gola je postigao Kulenović, a po jedan Tuci, Bubanja i Groznica.

• +7
NK Bistra - NK Lokomotiva, SuperSport Kup, 19.10.2022. Izvor: Cropix / Autor: Ronald Gorsic

Mnogo opasnije po favorita bilo je na utakmici Grobničana i Istre 1961 gdje je pulski sastav, finalist od prije dvije sezone, jedva pobijedio 2:1. Gol odluke postigao je Kadušić u 85. minuti, a tijekom prvog dijela su strijelci bili Galešić za domaćina, a Erceg za goste.

Drugoligaši Rudeš i BSK su lako prošli u osminu finala. Rudeš je slavio kod Bednje 3:0 golovima Liklina, Santos Arauja i Kovačevića, dok je BSK pobijedio Belišće u gostima 5:1. Na tom je susretu dva gola postigao Sunday.

Rudeš u osmini finala ide na Istru 1961, a BSK će igrati protiv Rijeke.

Iz Kupa je spala Cibalia koja je poražena kod Splita 2:0. Golove su za Splićane dali Jović i Jelavić krajem prvog poluvremena. Split će tako u osmini finala igrati protiv Dinama.

• +5
RNK Split - NK Cibalia Vinkovci, SuperSport Kup, 19.10.2022. Izvor: Cropix / Autor: Jakov Prkic

Ranije su plasman u osminu finala SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa izborili Dinamo, Hajduk, Osijek, Gorica, Slaven Belupo, Šibenik, Mladost Ždralovi i Nedelišće.

SuperSport Hrvatski nogometni kup, šesnaestina finala:

• Moslavina Kutina - Rijeka 1:1, 1:1, jedanaesterci 5:6 (Lončarević 33 / Bušnja 65)
  • Bistra - Lokomotiva 1:6 (Kukec 4 / Aliyu 29, Tuci 55, Kulenović 71., 90+2, Bubanja 78, Groznica 90)
  • Grobničan - Istra 1961 1:2 (Galešić 22 / Erceg 20, Kadušić 85)
  • Bednja Beletinec - Rudeš 0:3 (Liklin 37, Santos Araujo 40, Kovačević 90+4)
  • Primorac Biograd - Varaždin 1:1, produžeci 1:4 (Torbarina 2 / Domjanić 86, Teklić 101, 111, Posavec 106)
  • Bjelovar - Jaska Vinogradar 2:2, produžeci 4:2
  • Split - Cibalia 2:0 (Jović 41, Jelavić 42)
  • Belišće - BSK 1:5 (Bačić 45-11m / Kalanj 10-ag, Ilić 20, Tokich 51, Sunday 82, 90, )