LE CHAMPINAT

Nantes s Klasnićem izgubio, Monaco bez Hrvata dobio

26.04.2009 u 19:27

Ivan Klasnić uklopio se u sivilo Nantesa, koji je poražen u gostovanju kod Nancyja, dok nitko od trojice igrača u kneževini nije nastupio za Monaco u pobjedi protiv Le Mansa

U susretima 33. kola francuskog nogometnog prvenstva, klubovi u čijim redovima igraju hrvatski nogometaši ostvarili su polovičan učinak. Monaco je upisao gostujuću pobjedu protiv Le Mansa 1:0, dok je Nantes izgubio kod Nancya 0:2.

Pogodak odluke u pobjedi Monaca postigao je Park u 87. minuti. Jerko Leko nije imao pravo nastupa za Monaco zbog žutih kartona, dok su Nikola Pokrivač i Dario Šimić utakmicu pratili s klupe za pričuve.

Ivan Klasnić je za Nantes u susretu protiv Nancya igrao do 78. minute, no uklopio se u sivilo gostiju. Strijelci za domaćine bili su Feret (56) i Andre Luiz (68-11m).

Na ljestvici vodi Marseille (64) ispred Bordeauxa (62) i Lyona (61), a Marseille i Bordeaux imaju i utakmicu manje. Zadnje tri pozicije, koje vode u niži rang natjecanja, drže St Etienne (32), Caen (31) i Le Havre (21).

Rezultati:
Auxerre - Caen 2:1 (Jelen 86,88 / Proment 62)
Nancy - Nantes 2:0 (Feret 56, Andre Luiz 67-11m)
Sochaux - Valenciennes 1:1 (Sverkos 90+3-11m / Bangoura 62)
Le Havre - Grenoble 0:1 (Boya 41)
Le Mans - Monaco 0:1 ( Park Chu-young 87)
Nice - St Etienne 3:1 (Saada 23, Tavlaridis 44-autogol, Mouloungui 73 / Ilan 90+4-11m)
Toulouse - Lorient 1:1 (Cetto 89 / Ayew 85)