DOBRE VIJESTI

Nakon Bosne, i Portugal slavio protiv Meksika!

07.06.2014 u 10:23

Nogometna reprezentacija Meksika, budući suparnik Hrvatske na Svjetskom prvenstvu u Brazilu, s minimalnih je 1-0 poražena od Portugala u Foxboroughu u Massachusettsu

Posljednji suparnik naše reprezentacije u skupini A Svjetskog prvenstva poražen je u samoj završnici utakmice, točnije u 93. minuti. Portugal je zaradio slobodni udarac na nekih 35 metara od gola Meksika s desne strane svog napada. Loptu je uzeo Joao Moutinho, uputio sjajan centaršut u kazneni prostor Meksika, gdje je prvi do lopte s glavom stigao Bruno Alves i sjajno pogodio za 1-0.

Utakmica je bila dinamična s puno, mora se naglasiti, nepreciznih šuteva prema golu. Meksiko je 16 puta puknuo prema vratima Portugala, no samo su tri lopte išle u okvir. Posjed lopte je također bio minimalno na strani meksičke reprezentacije, koja definitivno neće biti lak suparnik u Brazilu. Tako su Meksikanci upisali i drugi poraz zaredom prije početke prvenstva, a niti protiv Bosne, niti protiv Portugala, nisu postigli pogodak.

Kolumbija je s 3-0 slavila protiv Jordana, no ne tako lako kako rezultat ukazuje. Naime, Kolumbija je dva pogotka postigla s bijele točke i to za 1-0 i 2-0. Drugi je gol postignut tek u 83. minuti, dok je jedini gol iz igre Kolumbija zabila u 89.

Japanci su u golijadi s 4-3 bili bolji od Zambije, nakon što je afrička reprezentacija povela s 2-0. Honda je postigao dva pogotka, a Kagawa i Okubo po jedan.
Grčka je s 2-1 bila bolja od Bolivije, dok su Kostarika i Irska odigrali bez pobjednika 1-1.

Prijateljske utakmice:
Kolumbija – Jordan 3-0 (Rodriguez 42-11m, Cuardado 83-11m, Guarin 89)
Japan – Zambija 4-3 (Honda 40-11m, 75, Kagawa 74, Okubo 90 / Katongo 9, Sinkala 29, Musonda 89)
Grčka – Bolivija 2-1 (Kone 21, Katsouranis 54 / Cardozo 70)
Kostarika – Irska 1-1 (Borges 64-11m / Doyle 18)
Portugal - Meksiko 1-0 (Bruno Alves 90+3)