drama usred noći

Nadal u ludom meču nakon pet sati borbe slomio Dominica Thiema na US Openu

05.09.2018 u 08:26

Rafael Nadal u četvrtfinalu US Opena svladao je Austrijanca Dominica Thiema 0:6, 6:4, 7:5, (4)6:7, 7:6 (5) nakon četiri sata i 54 minuta borbe, u meču u koji je završio poslije 2 ujutro po lokalnom vremenu...

U maratonskom meču punom preokreta i sjajnih poteza Nadal je trijumfirao tek u 'tie-breaku' odlučujućeg seta kojeg je dobio rezultatom 7-5, nakon gotovo pet sati borbe.

Nadal je protiv Thiema ekspresno izgubio prvi set 6-0, ali zatim je dobio sljedeća dva, a kad se činilo da je slomio Austrijanca, ovaj mu je uzvratio u četvrtom i izborio odlučujući set.

U petom setu Thiem je prvi servirao i imao psihološku prednost, no Nadal je bio taj koji je imao 'break' lopte kod 5-5 i mogao je slaviti i prije 'tie-breaka' koji je na kraju bio sretan za njega.

Španjolac će u polufinalu igrati protiv Argentinca Juana Martina del Potra. Pobjednik US Opena iz 2009. je u četvrtfinalu izbacio Amerikanca Johna Isnera sa 6-7 (5), 6-3, 7-6 (4), 6-2.

Za druga dva mjesta u polufinalu borit će se naš Marin Čilić i Kei Nishikori, kao i Novak Đoković s Johnom Millmanom.