HRVATSKA - MAĐARSKA 30:26

Na krilima Horvata i Duvnjaka Hrvatska uzvratila Mađarskoj

06.04.2013 u 20:03

Hrvatski su rukometaši uzvratili Mađarima za nedavni poraz u Veszpremu, a sa 30:26 i ostvarila uvjerljiviji uspjeh, ćime su naši rukometaši opet preuzeli vrh kvalifikacijske skupine

Uzvratili su hrvatski igrači Mađarima, jer nakon 20:18 ali i žestokih batina koje su u Veszpremu dobili, naši su se uspjeli u ovih par dana 'dići' te se revanširati najozbiljnijem suparniku u kvalifikacijskoj skupini za Euro koji će se dogodine igrati u Danskoj. Pobjedom 30:26 naši su nadoknaili tih minus dva, te sada mogu mirno čekati završnisu kvalifikacija, u kojima našu vrstu čekaju još ogledi sa Slovačkom odnosno Latvijom.

'Kauboji' su silovito krenuli u utakmicu i nakon osam minuta vodili su 5:0. Mađari su se uspjeli nakratko pribrati, smanjiti na 3:6, a potom je opet krenula serija hrvatske reprezentacije i 21. minuti imali smo sedam golova prednosti (12:5).

Uvjerljivo vodstvo Hrvati su zadržali do poluvremena (15:9), a i u nastavku kreću sa tri pogotka u nizu i vodstva 18-9. Kao i u prvom poluvremenu Mađari su se nakratko približili (16:20). Onda je opet uslijedila serija 'kauboja' i četiri minute prije kraja bilo je plus sedam za Hrvatsku (29:22). Do kraja susreta to je bilo samo odrađivanje posla.

Kod Hrvatske najbolji su bili Zlatko Horvat sa 8 i Domagoj Duvnjak sa 7 golova, a Mađare je predvodio Bence Zdolik sa 6 pogodaka.

'Drago mi je da je Arena bila puna. Hvala svima. Bilo je predivno. Odličnu smo utakmicu odigrali i iskupili se za poraz u Veszpremu. Trebali smo dobiti i tamo, ali eto. Dosta smo toga promašili. Danas nam je sve išlo, bilo je sve kako treba i zasluženo smo dobili', rekao je najefikasniji hrvatski igra Zlatko Horvat (osam golova).

'Bilo je teško. Imali smo malu krizu u drugom dijelu, ali izdržali smo. Idemo dalje, to je najbitnije. Mađari imaju dobru momčad, dobro su se borili. Ali najbitnije je da smo pokazali da smo prava momčad. Atmosfera je bila fenomenalna. Hvala navijačima. Nije lako napuniti ovakvu Arenu'', dodao je Domagoj Duvnjak, strijelac sedam golova.

'Čestitke igračima. Nakon četiri godine opet smo u Areni pred ovim divnim navijačima. Nije nam bilo lako, Mađarska je jako dobra momčad, ali ušli smo u utakmicu na pravi način. Napravili smo prednost i do kraja je održavali. Malo smo se opustili pred kraj utakmice, ali najvažnije je da smo osigurali plasman na Euro u Danskoj', riječi su izornika Slavka Goluže