TRIJUMF U MIAMIJU

Murray lako preko Đokovića do naslova

05.04.2009 u 21:14

Škotski tenisač Andy Murray svladao je Novaka Đokovića i osvojio turnir iz Masters serije u Miamiju. To mu je treći turnir u sezoni, kojim se sasvim približio trećem mjestu ljestvice

Murrayu su za konačan rezultat 6:2, 7:5 dovoljne bile 102 minute, a susret je lako mogao otići u treći set. U prvoj dionici Murray je pokazao dominantnu igru, u kojoj Srbinu nije dozvolio priliku za break, a uzeo mu je polovinu poena na njegovom servisu i to pretvorio u dva breaka te konačnih 6:2.

U drugom su obojici proradili reterni i viđeno je netipičnih sedam oduzetih servisa. Đoković je bio blizu povratku, vodio je 5:3 i imao dvije set lopte. No dvostruka pogreška i sjajan Murrayev retern zaustavili su ga na korak od odlučujućeg seta. Murray se vratio i u posljednja dva gema protivniku prepustio samo jedan poen.

Đoković u međusobnim dvobojima i dalje vodi sa 4:3, no ovo je Murrayu treća uzastopna pobjeda i 11. naslov u karijeri. Iz Miamija će otići sa 1.000 osvojenih bodova i bogatiji za 605.500 dolara.