moto gp

Mrtva utrka Marqueza i Dovoziosa, do kraja još šest utrka

10.09.2017 u 16:44

Aktualni svjetski prvak u klasi motoGP, Španjolac Marc Marquez (Honda) pobjednik je utrke za Veliku nagradu San Marina vozača motociklističkog Svjetskog prvenstva, a tom se pobjedom bodovno izjednačio s Talijanom Andreom Doviziosom (Ducati) na vrhu redoslijeda ovogodišnjeg SP-a

Marquez je do svoje četvrte pobjede ove godine, ukupno 59. u karijeri, stigao pretekavši Talijana Danila Petruccija (Ducati) u posljednjem krugu utrke koja je vožena po jakoj kiši.

Marquez i Dovizioso sada imaju po 199 bodova, a obojica su ostvarila i po četiri pobjede. Do kraja sezone ostalo je još šest utrka.

Autor: youtube

No, pravi junak ove utrke bio je Francuz Johann Zarco koji se nije predavao iako mu se motor pokvario. Kako bi završio utrku dogurao ga je do cilja. Svaka čast!

U kategoriji moto2 slavio je Švicarac Dominique Aegerter (Suter), a u kategoriji moto3 Talijan Romano Fenati (Honda), dok su vodstva u ukupnom redoslijedu zadržali Talijan Franco Morbidelli (Kalex), odnosno Španjolac Joan Mir (Honda).