TRENER CIBALIJE

Mršić: 'U nastavku želimo korektno suđenje'

08.12.2010 u 12:54

Bionic
Reading

Sponzor rubrike

Sponzor rubrike

Sponzor rubrike

Sponzor rubrike

Na tiskovnoj konferenciji povodom završetka jesenskog djela sezone natjecanja u 1.HNL, predsjednik upravnog odbora HNK Cibalije Željko Čulo istaknuo je zadovoljstvo rezultatom nebesko plavih, dok trener vinkovačke momčadi u drugom dijelu sezone želi korektno suđenje i fair play

Ono što je vinkovačka Cibalia napravila u jesenskom dijelu sezona HNL-a zadovoljava predsjednika upravnog odbora Cibalije Željka Čulu.

'Prošle sezone osvojili smo treće mjesto što je bio veliki uspjeh, jedina crna mrlja je utakmica drugog pretkola Europa lige s Cliftonvillom. Malo je onih koji su vjerovali da ćemo nakon odlaska šest igrača ponoviti taj uspjeh, no evo opet smo treći i igramo najljepši nogomet u Hrvatskoj. Rekli su mi kako je teško braniti treću poziciju, onda ćemo napadati drugu jer lakše je osvajati nego braniti', zaključio je Čulo.

Direktor HNK Cibalije Pero Perić također je izrazio zadovoljstvo sezonom najavljujući nove pothvate i u marketingu i u brendiranju kluba.

Trener Stanko Mršić zahvalio je novinarima na korektnom praćenju i svojim igračima na rezultatu.

'Možda se velika razlika do druge pozicije čini nedostižna, ali treba raditi i nastaviti dobro igrati. Nogomet je sport broj jedan i nadam se da će biti publike na terenima i da dolaze bolji dani u hrvatskom nogometu. U nastavku igramo šest utakmica doma, šest vani i neće biti lako, želim korektno suđenje, želim fair play u nastavku sezone', istaknuo je Mršić.

'Cibalija je ove godine možda postigla i najveći uspjeh u svojoj povijesti. U cijelog godini igrali smo 31 utakmicu od toga smo 16 puta pobijedili, šest odigrali neriješeno i devet izgubili. Opet smo na trećoj poziciji, ali ne samo trećoj poziciji – mi smo i treća obrana, treći napad sezone, puno stvari raduje ove godine. Možda je rezultat zadnja četiri kola bio lošiji, no sigurno da su tereni bili bolji rezultat bi bio drukčiji.

Pred nama je 2011. godina i nadam se da ćemo nastaviti dobro igrati, veseli me dobra igra Cibalije i nadamo se ponovnom ulaskom u Europu. Čeka nas nastavak sezone s rasporedom utakmica koji mi se čini povoljniji i vjerujem da ćemo tu još puno toga moći pokazati', zaključio je sportski direktor Dražen Pernar najavljujući da slijedi prijelazni rok i moguća je prodaja nekih igrača.

Vodstvo kluba zahvalilo se i svim djelatnicima HNK Cibalije koji su zaslužni za iznimne uvjete rada u klubu kao i svim navijačima koji podržavaju i prate nebesko plave.