pobjeda 'rossonera'

Može li Milan bez Zlatana Ibrahimovića i s igračem manje? Nema problema jer tu je Ante Rebić! Izborio je penal, a onda i asistirao za gol

03.01.2021 u 22:10

U 15. kolu Serie A Milan se gostujućom pobjedom kod Beneventa 2:0 opet vratio na vrh tablice, a hrvatski reprezentativac Ante Rebić je predvodio 'rossonere', izborio je penal za 1:0 i asistirao za 2:0

Momčad Milana je i nakon 15 odigranih kola Serie A jedina bez poraza ove sezone. A večeras su 'rossoneri' bili na velikim iskušenjima. Stigli su u goste novom prvoligašu Beneventu, u momčadi i dalje nema ozlijeđenog Zlatana Ibrahimovića, ali mogu oni i bez njega.

Jer imaju 'hrvatskog razarača' Antu Rebića! Bio je hrvatski reprezentativac ključna osoba ovog susreta, 'pogurao' je svoje suigrače prema pobjedi i zaslužio nagradu za najboljeg igrača!

Milan je poveo u 15. minuti kada je Franck Kessie realizirao penal kojeg je izborio a tko drugi nego Ante Rebić.

No, već u 34. minuti Milan je ostao bez Sandra Tonalija koji je dobio izravni crveni karton. Činilo se kako domaća momčad, koju vodi bivši proslavljeni napadač Milana Filippo Pippo Inzaghi (300 utakmica i 126 golova za 'rossonere'!) ima priliku za veliko iznenađenje...

• +12
Benevento - AC Milan, 3.1.2021. Izvor: EPA / Autor: MARIO TADDEO

Bez obzira na to što je imao igrača manje na terenu Milan je u 49. minuti udvostručio vodstvo. Zabio je Rafael Leao, a asistirao mu je - Ante Rebić! U 60. minuti je Benevento imao penal, ali je Gianluca Caprari promašio cijeli gol...

Još neporaženi Milan vodi s bodom više od gradskog suparnika Intera.

U posljednjoj utakmici 15. kola Juventus je u Torinu pobijedio Udinese 4:1. Strijelci za Juventus su bili Cristiano Ronaldo (31, 70), Frederico Chiesa (46) i Paulo Dibala (90+4), dok je počasni gol za momčad iz Udina dao Marvin Zegelar.