bundesliga

[FOTO] Mainz je na poluvremenu kod Bayerna u gostima neočekivano vodio 2:0, ali onda je u nastavku krenuo 'bavarski blitzkrieg'

03.01.2021 u 21:12

Nogometaši Bayerna svladali su u Münchenu, u 14. kolu Bundeslige, Mainz 5:2. No, Bavarci su do 50. minute gubili 2:0, a onda je krenuo uragan koji je goste 'pomeo' s terena

Mainz je jedna od najlošijih momčadi Bundeslige, u stvari, samo Schalke ove sezone ima jadniji učinak. 'Rudari' su na dnu ljestvice, a Mainz je tik do njih... I takav Mainz je u nedjelju stigao u München, u goste aktualnom osvajaču Lige prvaka i vodećoj momčadi Bundeslige Bayernu, koji razbija sve pred sobom.

Svi su očekivali da će se Bavarci lako obračunati sa slabašnim gostima, no dečki su se očigledno malo previše opustili pa prva utakmica nakon blagdanske stanke nije dobro krenula za Bayern.

Ležeran je ulazak u utakmicu bio koban za Bayern, Mainz se neće sam pobijediti. Tako su gosti u prvih 45 minuta igre iskoristili svoje prilike... Do vodstva su došli u 32. minuti. Burkardt je zabio za 0:1 nakon velike pogreške obrane Bayerna, da bi u 44. minuti Hack prekrasno zabio glavom za neočekivanu prednost od 0:2.

Trener Bayerna Hansi Flick imao je što za reći svojim igračima na poluvremenu, sigurno su pale teške riječi u svlačionici jer u nastavku je na teren izašla momčad 'željna krvi'. Uslijedio je 'bavarski blitzkrieg' koji je doslovno pomeo Mainz s terena.

• +12
FC Bayern München - FC Mainz, 3.1.2021. Izvor: EPA / Autor: LUKAS BARTH-TUTTAS / POOL

Već nakon prvih deset minuta igre u nastavku bilo je 2:2, a za Bayern su zabijali Kimmich u 50. i Sane u 55. minuti.

Do kraja utakmice bilo je samo pitanje koliko će Mainz primiti golova. Süle je u 70. minuti doveo Bavarce u prednost od 3:2, a zatim samo pet minuta kasnije Robert Lewandowski zabija iz penala za 4:2. Lewa je zabio i u 83. minuti za konačnih 5:2.

Bayern je preuzeo vodstvo na tablici s 33 boda, dva više od Leipziga, dok je Mainz predzadnji sa 6 bodova.

U prvoj utakmici današnjeg programa Bundeslige nogometaši Borussije Dortmund pobijedili su na svom stadionu Wolfsburg 2:0.

Borussiji su trijumf donijeli golovi Švicarca Manuela Ankanjia (66) i Engleza Jadona Sancha (90), kome je to tek prvi gol sezone.

Za Wolfsburg su počela oba hrvatska reprezentativca - Josip Brekalo je izašao u 71., a Marin Pongračić u 78. minuti.