'kneževi' pobjeđuju

Monaco pobijedio u Lyonu, zbog navijačkih nereda prekinuta utakmica u St. Etienneu

24.04.2017 u 00:37

U derbiju 34. kola francuskog nogometnog prvenstva Monaco je na gostovanju pobijedio Lyon 2:1 i vratio se na vrh Le Championnata

Gosti su nakon prvog poluvremena vodili 2:0, zabili su Radamel Falcao (36) i Kylian Mbappe (44). Lyon je u 51. minuti smanjio golom Lucasa Tousarta, a u nastavku susreta imao još nekoliko lijepih prilika, no gosti su uspjeli obraniti vodstvo i osvojiti važna tri boda. Danijel Subašić je branio za goste.

U ranije odigranom susretu St. Etienne i Rennes su odigrali 1:1, međutim utakmicu su obilježili novi neredi navijača. Dvoboj na stadionu Geoffroy-Guichard igran je bez gledatelja zbog kazne koju je St. Etienne dobio zbog divljanja navijača u nedavnom derbiju protiv Lyona.

Međutim, skupina navijača  St.Etiennea je u 16. minuti provalila na stadion i ušla na tribine nakon čega je sudac prekinuo susret i povukao momčadi u svlačionice. Prekid je trajao više od 15 minuta dok policija i zaštitari nisu domaće 'ultrase' izbacili s tribina. U nastavku susreta nije bilo incidenata, a susret je zavšio 1:1.

Domaćin je poveo u 40. minuti golom Slovenca Roberta Beriča, a pet minuta kasnije izjednačio je Mexer.

Identičnim rezultatom završio je i susret između Toulousea i Nice. Toulouse je poveo u 56. minuti, a tri minute kasnije izjednačio je Valentin Eysseric

Na ljestvici vodi Moncao sa 80 bodova koliko imao i PSG, no Monaco ima i utakmicu manje. Nica je treći sa 74 boda.