VELIKA POBJEDA

Modrić i veliki talent spasili Real na teškom gostovanju!

22.12.2013 u 23:20

Nogometaši Real Madrida stigli su do pobjede u 17. kolu Primere na neugodnom gostovanju kod Valencije. Slavio je 'kraljevski klub' na Mestalli rezultatom 3:2

Luka Modrić odigrao je cijelu utakmicu u gostujućem sastavu, a u akciji za pobjednički pogodak niskom loptom je poslužio džokera s klupe Jesea, koji je zabio u bliži kut, iako je bio dosta iskosa s desne strane. Valencijin vratar Guaita svakako je mogao, možda i morao bolje reagirati tom prilikom. Domaća momčad se dvaput vraćala nakon zaostatka, ali za treći povratak više nije imala snage ni umijeća.

Real Madrid poveo je u 28. minuti. Di Maria se driblingom oslobodio dvojice suparničkih igrača i odličnim udarcem iskosa s desne strane matirao Guaitu. Samo šest minuta nakon toga, 'šišmiši' su izjednačili. Piatti je poentirao s glavom nakon centaršuta Bernata s lijeve strane.

Gosti su na odmor ipak otišli s vodstvom. Di Maria je u 40. minuti odlično ubacio iz slobodnog udarca, a Cristiano Ronaldo je iz sumnjive situacije (zaleđe) zabio glavom za svoj 18. prvenstveni pogodak ove sezone i vodstvo Reala 2-1.

Valencia je do novog poravnanja stigla u 62. minuti. Dani Parejo izveo je korner s lijeve strane, a Mathieu, kojeg nije pokrio Sergio Ramos, glavom je zatresao mrežu Diega Lopeza.

Nakon toga se razvila vrlo otvorena utakmica u kojoj je Valencija bila barem ravnopravan suparnik, ali pogodak Jesea Rodrigueza je donio gostima sva tri boda i održavanje zaostatka od pet bodova za vodećim sastavima Barcelone i Atletico Madrida.

Athletic Bilbao u odličnoj je utakmici na svom San Mamesu pobijedio Rayo Vallecano s 2-1. Baskijska momčad osvojila je 13 od mogućih 15 bodova u zadnjih pet rundi, dok je Rayo Vallecano nastavio vrlo lošu sezonu. U zadnja četiri kola utržio je samo jedan bod.

Primera, 17. kolo:

Espanyol – Valladolid 4-2 (Sergio Garcia 5-11m, Stuani 37, 70, Victor Sanchez 37 / Javi Guerra 75, Victor Perez 89)

Getafe – Barcelona 2-5 (Sergio Escudero 10, Lopez 15 / Pedro 34, 41, 43, Fabregas 68, 72-11m)

Athletic Bilbao – Rayo Vallecano 2-1 (San Jose 32, Mikel Rico 66 / Bueno 61)

Celta – Osasuna 1-1 (Fernandez 34 / Armenteros 17)

Valencia – Real Madrid 2-3 (Piatti 34, Mathieu 62 / Di Maria 28, Ronaldo 40, Jese Rodriguez 82)