HARDENOV TRIPLE-DOUBLE

Hezonja režirao kraj utakmice kakva u 72 godine NBA lige nikada nije viđena!

31.01.2018 u 09:02

Najbolji strijelac lige James Harden u pobjedi Houston Rocketsa nad Orlando Magicom 114:107 odigrao je utakmicu kakva nikada u povijesti NBA lige nije viđena.

U ukupno 72 NBA sezone još niti jedan igrač nije uspio ostvariti triple-double učinak, a da je pritom ubacio 60 ili više koševa. Upravo je to uspjelo Hardenu koji je odigrao utakmicu za pamćenje uz dodatak kako je Houston igrao bez dva vrlo važna igrača, Chrisa Paula i Trevora Arize. Kasnije se ozlijedio i sjajni šuter Eric Gordon pa je tako Harden praktički igrao sam. Inače, prije Hardena je najveći broj koševa s triple-double učinkom postigao prošlogodišnji MVP Russell Westbrook (57).

Do kraja utakmice ljevoruki Harden – koji je ukupno igrao 46 minuta - zaustavio se na 60 koševa (šut iz igre 19-30, trice 5-14, slobodna bacanja 17-18) uz 11 asistencija, 10 skokova i 4 ukradene lopte. Harden je zabio 16 koševa u prvoj četvrtini, 24 do poluvremena, 32 do zadnje četvrtine i 18 koševa u zadnjih 12 minuta.

No, dio povijesti ni kriv ni dužan postao je Mario Hezonja koji je u zadnjoj minuti preuzeo Hardena nakon čega je zvijezda Houstona ubacila tricu te nakon toga i dodatno slobodno bacanje jer ga je nakon šuta po ruci udario mladi 22-godišnji Dubrovčanin.

Hezonja je utakmicu počeo u petorci i za 25 minuta ubacio je 17 koševa uz šut iz igre 7-12 (trice 3-5), a uz to je upisao tri skoka, dvije asistencije i jednu blokadu. Kako je Hezonja igrao pogledajte OVDJE.

Ono što je posebno šokiralo naviječe Orlanda jest činjenica kako je Hezonja zadnjih pet minuta utakmice igrao na poziciji centra! Zaista čudna odluka trenera Franka Vogela…

No, slika kako Hezonja pokušava zaustaviti Hardena pri pokušaju šuta za tri poena te kako ga 'faulira' obišla je svijet. Razlog je Hardenovih 60 koševa u utakmici kakva dosad nije viđena.

'Nikada nisam vidio ovakvu izvedbu. Uhvatio sam sebe kako sam u većem dijelu utakmice bio pravi navijač. Ovo što je james danas napravio je čudesno', rekao je nakon utakmice igrač Houstona Gerald Green.

Dodajmo kako je usput Harden oborio i klupski rekord u broju koševa koji je dosad držao legendarni Calvin Murphy sa 57 koševa iz daleke 1978. godine.

'Ovo je zaista sjajan osjećaj! Znate, samo nastojim svake večeri utjecati na utakmicu kako god mogu, zabijanjem koševa, skokovima, asistencijama, krađom lopti... Eto, večeras sam valjda radio sve to', rekao je Harden nakon utakmice.

Što se ostalih utakmice tiče svakako treba reći kako su visok poraz u Salt Lake Cityju doživjeli aktualni prvaci Golden State Warriors, od njih su sa 129:99 bolji bili Utah Jazzeri. Klay Thompson je bio najbolji strijelac utakmice sa 27 koševa, Kevin Durant je dodao 17, a Stephen Curry i JaVale McGee svaki po 14. No, kod Utaha su tri igrača zabila 20 ili više koševa. Ricky Rubio je postigao 23 koša, a uz to je upisao 11 asistencija dok su Australac Joe Ingles i rookie Donovan Mitchell ubacili po 20.

Golden State je sinoć imao lošu šutersku večer, pogodili su svega pet trica iz 25 pokušaja, dok je Jazz pogodio 14 od 28, a iz igre su imali šut 58,2 posto.