NBA LIGA

Mario Hezonja zbog bizarnog razloga upao u startnu petorku i opet oduševio

10.01.2018 u 10:13

Momčad Orlando Magica, za koju igra hrvatski košarkaš Mario Hezonja, sinoć je poražena u Dallasu gdje ih je domaća momčad Mavericksi svladala 114:99

Mladi hrvatski košarkaš Mario Hezonja je odigrao solidnu utakmicu, u 26 minuta zabio je 14 koševa (šut iz igre 5/9, trice 2/4), ugrabio je četiri skoka i upisao četiri asistencija i jednu ukradenu loptu. S nekoliko poteza, pogotovo na početku utakmice kada je ubacio sedam od devet koševa Orlanda, Hezonja je oduševio kritičare. No, opet je igrao na poziciji četvorke (krilnog-centra) što mu je stvaralo probleme u obrani.

Magic je utakmicu izgubio u obrani, nakon što je ograničio Dallas na 36.4 posto šuta u prvom poluvremenu, a u drugom su poluvremenu domaćini imali šut 69.2 posto.

Aaron Gordon je bio najbolji strijelac Orlanda sa 19 pogodaka i osam skokova. No, Gordon zbog bizarnog razloga (zakasnio je na avion) nije bio u startnoj petorci jer ga je odlučio kazniti trener Frank Vogel. Dodajmo kako je ovo bio 25 poraz Orlanda u zadnjih 29 utakmica...

'Očigledno je da mi je to teško palo. Želim biti na terenu što je duže moguće i biti u početnoj petorci. No, razumijem vodstvo kluba i njihovu kaznu jer sve je to dio karaktera. Upravo je karakter ključ koji nas može odvesti do pobjeda', kazao je Gordon.

Dallas (14-28) koji je ovom pobjedom prekinuo niz od tri poraza predvodio je Dirk Nowitzki sa 20 koševa koliko je ubacio i rookie Dennis Smith Jr. Za 40-godišnjeg Nijemca ovo je bila  1435. utakmica u NBA u dresu jedne momčadi.

Sinoć su odigrane još tri utakmice u NBA.

Los Angeles Lakers su sa 99-86 svladali Sacramento Kingse, a do pobjede ih je predvodio Julius Randle sa 22 pogotka i 14 skokova. Brook Lopez je ubacio 18 koševa. Najbolji strijelac Sacramenta bio je Bogdan Bogdanović koji je utakmicu završio sa  19 pogodaka. Ivica Zubac nije ulazio u igru za LA Lakerse.

Miami Heat je izneneđujuće pobijedio u gostima drugu momčad Istoka Toronto Raptorse sa 90-89 pogotkom Waynea Ellingtona u zadnjoj sekundi.

DeMar DeRozan je bio najučinkovitiji kod Raptorsa sa 25 pogodaka, a Toronto je doveo u u prednost košem tri sekunde prije kraja. Heat je predvodio Goran Dragić sa 24 koša i 12 skokova.

Portland Trail Blazers su bili bolji od Oklahoma City Thundera sa 117-106 zahvaljujući čemu su se popeli na peto mjesto u Zapadnoj konferenciji. Najbolji kod Blazersa bio je C.J. McCollum sa 27 pogodaka i sedam asistencija.