serie A

Milan nije znao kazniti skromni Juventus; bivši Dinamov igrač zabio u pobjedi koja je Napoli približila vodećem Interu

23.01.2022 u 23:09

U derbiju 23. kola talijanskog nogometnog prvenstva Milan i Juventus su na San Siru odigrali bez golova, a za Rossonere je posljednjih 15 minuta igrao hrvatski nogometaš Ante Rebić.

Milan je bio bolji i bliži pobjedi, no domaćin nije uspio probiti obrambeni zid torinske Stare dame.

Koliko je Juventus bio bezopasan, pokazuje i podatak kako torinski sastav nije uputio niti jedan udarac u okvir suparničkog gola.

Za domaćine je od 75. minute zaigrao hrvatski nogometaš Ante Rebić.

U ranije odigranom susretu Roma je na gostovanju pobijedila Empoli sa 4:2 ostvarivši treću uzastopnu pobjedu u svim natjecanjima.

Momčad Josea Mourinha je pobjedu osigurala već nakon prvog poluvremena kojeg je dobila sa 4:0, pri čemu su gosti od 33. do 37. minute zabili tri gola.

Strijelci za rimski klub su bili Tammy Abraham (24, 33), Sergio Oliveira (35) i Nicolo Zaniolo (37). U nastavku susreta Empoli je ublažio poraz golovima Andrea Pinamontija (55) i Nedima Bajramija (72).

Napoli je rutinski pobijedio 'fenjeraša' Salernitanu sa 4:1. Golove za domaćine postigli su Juan Jesus (17), Dries Mertens (45+4-11m), bivši igrač zagrebačkog Dinama Amir Rrahmani (47), te Lorenzo Insigne (53-11m), dok je za goste zabio Federico Bonazzoli (33).

Torino, našeg Jurića i Sassuolo su odigrali 1:1. Arnaldo Sanabria je u 16. minutio doveo domaćine u vodstvo, a izjednačio je Giacomo Raspadori u 88. minuti. Josip Brekalo je za Torino igrao do 70. minute kada je umjesto njega u igru ušao Marko Pjaca.

Spezia je pobijedila Sampdoriju sa 1:0, a gol odluke zabio je Daniele Verde u 69. minuti. Martin Erlić je u pobjedničkom sastavu igrao cijeli susret.

U prvom nedjeljnom susretu Cagliari i Fiorentina su igrali 1:1. Bila je to uzbudljiva utakmica na Sardiniji s dva gola, dva promašena penala i crvenim kartonom.

U osmoj minuti penal je promašio igrač gostiju Biraghi, a domaći su poveli u 47. minuti preko Brazilca Joao Pedra. Isti igrač je u 68. minuti promašio kazneni udarac, a Fiorentina ostala bez isključenoga Španjolca Odriozole. U 75. minuti Fiorentina je izjednačila preko Sottila.