bundesliga

[VIDEO] Minhenski Bayern rutinski slavio kod Herthe, Joško Gvardiol na najljepši si je način čestitao rođendan

23.01.2022 u 19:54

U posljednjoj utakmici 20. kola njemačkog nogometnog prvenstva Bayern je na gostovanju u Berlinu pobijedio Herthu sa 4:1 ostvarivši sedmu pobjedu u zadnjih osam kola

Bavarci su rutinski stigli do bodova u glavnom njemačkom gradu. Po dva pogotka u svakom poluvremenu bila su dovoljna za uvjerljivo slavlje.

Bayern je poveo u 25. minuti golom Corentina Tolissoa, na 2:0 je povećao Thomas Müller u 45. minuti, treći gol je zabio Leroy Sane u 75. minuti, a Bayernovu priču zaključio je Serge Gnabry u 79. minuti. Konačnih 1:4 postavio je Jürgen Ekkelenkamp u 80. minuti.

U prvom nedjeljnom susretu RB Leipzig je pobijedio Wolfsburg sa 2:0, a drugi gol na utakmici zabio je hrvatski reprezentativac Joško Gvardiol.

Wolfsburg se dobro držao do posljednjih 15 minuta susreta kada je primio oba gola. Za 1:0 je zabio Willi Orban u 75. minuti, a pobjedu Leipziga potvrdio je Gvardiol u 83. minuti.

Bila je to brza kontra domaćina, Yussuf Poulsen je uposlio Andrea Silvu, ovaj je produžio na krilo do Nordia Mukielea koji vratio u sredinu do Gvardiola. Mladi hrvatski branič je sam izbio ispred Koena Casteelsa i lijepim udarcem ga prebacio postigavši gol na svoj 20. rođendan.

Taj gol pogledajte OVDJE.

Sudac Daniel Siebert je provjeravao pogodak zbog mogućeg zaleđa, no sve je bilo čisto. Bio je to Gvardiolov drugi ligaški pogodak nakon što je zabio i u pobjedi protiv Borussije Moenchengladbach (4-1) sredinom prosinca.