Messi s dva gola stigao Raula, pobjede Barce i PSG-a

05.11.2014 u 22:51

• +10

Liga prvaka, 4. kolo, skupine E, F, G i H

Izvor: Reuters / Autor: Stefano Rellandini

U četvrtom kolu Lige prvaka skupine F favoriti su upisali pobjede. Barcelona je slavila u Amsterdamu 2:0, a PSG je u Parizu bio bolji od APOEL-a 1:0

Barcelona je do pobjede u Amsterdamu protiv Ajaxa (2:0) stigla na krilima Lionela Messija koji je zabio oba gola (36, 76) čime je stigao do brojke od 71 gola u Ligi prvaka i izjednačio se s dosadašnjim rekorderom Raulom.

Ajax je od 71. minute igrao bez isključenog Veltmana. Ivan Rakitić je na terenu bioao do 80. minute kada ga je zamijenio Rafinha.

PSG je u Parizu pobijedio Apoel 1:0, a pogodak odluke zabio je Edison Cavani u 55. sekundi što je najbrži pogodak neke francuske momčadi u ovom natjecanju. Na početku je izgledalo kako bi Parižani mogli do uvjerljivog slavlja, ali gosti su zaigrali čvršće i mreže se više nisu tresle. Inače, PSG u Ligi prvaka doma nije izgubio od 2004.

'Odigrali smo dobru utakmicu protiv momčadi koja nam nije ostavljala puno prostora. No i dalje se moramo poboljšavati. Sada se moramo odmoriti, jer nas čeka nova teška utakmica protiv Marseillea u prvenstvu', rekao je branič PSG-a Thiago Silva.